казино la amistad molina де aragon

borgata покер два плус два

Во услови на flurry на неодамна позитивни патување вести, Макао е на вистинскиот пат, кога станува збор за индустријата за игри закрепнување од coroanvirus пандемија.Но, има уште работа да се направи, и инвеститорите треба да се подготвуваат за постојан проток на вести во текот на наредните месеци, според инвестициска банка Jefferies.Претходно овој месец, провинцијата Guangdong укинат својот 14-ден карантин политика, претходно се примени на патници кои пристигнуваат од Макао.Оваа недела беше објавено дека Кинеските официјални лица ќе продолжи со издавање на патна дозволи за копното на жителите кои бараат влез на игри центар за академски, бизнис и семејството цели.Виза вест е широко се гледа како позитивен.Но Пекинг продолжува држи исклучување на кревање на замрзнување на индивидуални посети шема (IVS) дозволи — помине половина на Кинески државјани кои се користат за да влезат во Макао.На Макао обновување останува зависна од IVS, но ние очекуваме ова да биде постепено и постепено reissuance на поединец Кинески град по град во рамките на секоја провинција," според Jefferies.Изненадувачките инвестиции заедница и Кинески туристите, Пекинг е обезбедување не видливост за тоа кога IVS издавање ќе се рестартира.Со многу повеќе се уште да се оствари на патување напред, експерти види постојан проток на ажурирања напред, можеби толку често како што на секои две недели казино la amistad molina де aragon. "Па, прв од сите, во јули, провинцијата Guangdong карантин беше укината за овие градови", рече MGM Кина Претседателот Хуберт Ванг на јули 30 конференциски повик borgata resort spa & casino. "И тогаш, да, (on јули 29) карантин беше укината за целиот провинцијата Guangdong.И веста излезе, исто така, дека не-туристички визи се за да се издаде на 12 август borgata одморалиште и казино атлантик сити. Така можете да го видите моделот, кој на секои две недели, постојат некои нови случувања и расклатување на границата ограничувања." Ванг нарекува оние "магија чекори" што би можеле да доведат до IVS продолжување, нешто извршниот гледа случува штом средината на септември.Сепак, патување помеѓу Макао и Хонг Конг останува ограничено, бидејќи на последните flareup во COVID-19 случаи во вториот.Хонг Конг е вториот најголем фидер пазарот на игри центар по Guangdong.Продолжување IVS издавање е, исто така, од клучно значење за складирање повеќе посети од Guangdong, бидејќи речиси три-четвртини од патници од кои покраината да Macau минатата година се користи IVS дозволи.Гејминг индустријата е во средината на втората четвртина заработка сезона, онаа која, најверојатно, ќе го износот што треба да брутално се водат за Макао concessionaires.Неколку Macau оператори, вклучувајќи Лас Вегас Песоци (NYSE:LVS), Melco Летувалишта и Забава (NASDAQ:MLCO), и MGM веќе пријавени, се прави ништо со цел да се отстранат шпекулациите дека на април преку јуни период од 2020 година ќе биде најлошото се водат во однос на загубите од специјалниот административен регион (SAR) отвори со странската конкуренција во 2002 година borgata покер два плус два. Сепак, инвестициските заедница консензус е дека Макао, ќе дојдат побрзо отколку Лас Вегас, со аналитичари велат Кинеската територија ќе се врати во 2019 капацитет нивоа во 2022, а Гревот Град нема да изгледате како пред-пандемија само еднаш до 2023. казино во соништата punta cana.