Dos и не'ts на коцкање

казино голд коуст отвори велики петок

Хонг Конг-листата на Империал Пацифик Меѓународни Стопанства, (HKEx:1076) единствена Saipan казино лиценца носителот, се очекува официјално да го објави реорганизација на одборот наскоро.Извршниот ДИРЕКТОР Марк Браун ќе стане претседател на одборот додека Yiu Ling Kwong ќе стане нов извршен ДИРЕКТОР.Во е-маил за да Marianas Различни минатата недела, Браун појасни некои дезинформации дека имал циркулираат за реорганизација.На извршниот ДИРЕКТОР кој во моментов е не во Saipan кажано MV: "јас не поднесе оставка.Тоа не е исправно.Ние сме сега структурирање на компанијата да бидат поефикасни," извештаи на локални вести штекер и "YL Kwong ќе биде задолжен за ден-за-ден операции во Saipan," Браун рече.Браун истакна дека тој бил патуваат опширно во последно време промовирање на Saipan за инвеститорите dos и не'ts на коцкање. Kwong беше предизвикана како COO во ноември 2015 година со над четири децении на казино индустријата искуство, повеќето од тоа време поминато во Макао.Тој ја започна својата казино кариера со STDM за стабилизација и асоцијација, компанијата контролирани во поголемиот дел од Стенли Хо казино голд коуст отворање часа. Kwong е исто така се одржа на главниот оперативен директор позиција на Altira Макао, а Melco Круна Забава Ltd држи.Пред неговата средба со Царски Пацифик Kwong беше ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на казино операции за MGM Кина Holdings Ltd во Макао.Во прилог на надгледување на развојот на најдоходовната high roller маси на земјата во IPI е Најдобро Сонце Живеат привремено казино во Garapan, Браун беше на чело за создавање и успешна рампата копија од најголемите светски казино, на Венецијански Macao.На претходните позиции вклучуваат водење на Трамп казино империја во својот профит дена казино голд коуст телефонски број.
YL Kwong ќе доведе Кралскиот Пацифик како се отвора првата фаза од својата постојана казино, Imperial Пацифик Resort Hotel Saipan во Garapan, некаде во првиот квартал од оваа година.Вкупно, компанијата планира да инвестира $5-7 милијарди на островот со Фаза II закажана за распоредување на тековната Мариана Resort & Spa во Marpi, Saipan. казино голд коуст отвори велики петок.