што се добра почетна раце во покер

волшебникот на шансите блек џек страна облози

маја Inc, сопственик на онлајн игри брендови PokerStars и Full Tilt Покер, во вторникот потврди дека разговорите со својот поранешен главен извршен директор, Дејвид Baazov (на сликата), во однос на понудата да се стекнат со Amaya "се отпуштени од работа".р Baazov – кој во моментов има 17 проценти удел во Amaya – сакав да го преземе Торонто-листата Amaya приватни.Во ноември, Г-дин Baazov и неговите финансиски поддржувачи понудени сите парични CAD3.5-милијарди долари (US$2.6-милијарди долари) работа, предлагаме да се плати CAD24 по обична акција.Групата имаше, исто така, нуди да се купи US$1.15 милијарди на Amaya е конвертибилна приоритетни акции и да се претпостави US$2.55 милијарди евра од долгот што се добра почетна раце во покер.

Во текот на разговорите, тоа стана очигледно дека цената на акциите премиум барани од страна на одредени акционери надмина цената по која мојот инвеститори и јас ќе бидам подготвен да се заврши трансакцијата," изјави Г-дин Baazov волшебникот на шансите блек џек правила. "По консултација со моите советници, јас утврди дека најдобриот тек на акција за мене и Amaya ќе биде за мене до крајот на мојот обид за купување на компанијата," додаде тој.р Baazov направил слична понуда во февруари 2016 година да се земе на приватна фирма за CAD2.8 милијарди долари.Кои се занимаваат падна преку сепак, кога тој беше обвинет во Март од Квебек е провинциски регулаторот на хартии од вредност со размена на инсајдерски информации, што резултира во неговото преземање на отсуство на отсуство како извршен ДИРЕКТОР. волшебникот на шансите блек џек еден шпил.