зошто е среќен слотови не работи

казино вечерата крстарење во близина на мене

За еден месец по Tropicana беше наведени за продажба повторно, сопственик Игри & Слободно Својства (NASDAQ:GLPI) конечно има официјална продажната цена: $384 милиони евра, според недвижности веб сајт MyHouseDeals.com.Гласини за судбината на местото на одржување се доставува од Март 2020 година зошто е среќен слотови не работи. Тоа е кога GLPI стекнале со имот и земјата закуп на средството во Morgantown, Pa.од Penn National Игри (NASDAQ:ПЕН) во замена за $337.5 милиони евра во изнајмување кредити.Денес, GLPI поседува Tropicana е земја, додека Пен одржува оперативните обврски.И недвижниот имот и оперативни права се за продажба.Но, споменатите $384 милиони цена референци физички средства.Што продажната цена е далеку под Tropicana проценува, вредност, барем во очите на некои.Треба да се направи купувачот потребни додатоци и реновирања, познатиот игри сопственост може да спорт по-поправка вредност (ARV) од $500 милиони, според MyHouseDeals.com.Тоа значи дека купувачот може да одиме право во $116 милиони во капиталот и резервите.Тоа е разумно да се размисли зошто Tropicana не е spruced до пред продажбата да се извлече повисока цена.Но стратегија е лесно да се разбере за инвеститорите запознаени со GLPI е начин на водење бизнис.Недвижен имот инвестиции доверба (REIT) поседува истегне портфолио на игри недвижности низ 15 земји.Но неговата предност е за регионален казина, а не дестинација пазари како што е Лас Вегас.Всушност, Tropicana не се наведени на GLPI на имотот списокот на својата веб-страница.Под претпоставка дека Tropicana Лас Вегас продава, на REIT е Невада изложеност ќе се состои од М Центар, Спа & Casino во Хендерсон, Tropicana во Laughlin, и Кактус Пит е Casino Resort во Џекпот.Пен, GLPI најголемите tenant, работи М Одморалиште и Кактус Пит е.Но, намалувајќи го Гревот Град стапало има смисла, како и затоа што, во својата суштина, компанијата е регионален игри фирма.Тоа е најголем во САД казино богови на нил guadalajara. GLPI нели идентификувани потенцијални купувачи за Tropicana.Но минатата година директори од компанијата рекоа дека многу од интерес, иако многу на тоа, сведуваше на гуми-корне, а не вистински dealmaking.Со гласини вителот дека Цезар Забава (NASDAQ:CZR) наскоро би можеле да се стави Планета Холивуд на блок, може да биде конкуренцијата меѓу продавачите бараат да се исклучи во Дресот на средства.Исто така би требало да биде отворен публиката за двете места.На coronavirus пандемија депресивни игри цените на недвижностите, што значи тоа е купувачот на пазарот.Лента казино недвижности гласини мелница обично клоци до приватниот капитал компании, племенски игри субјекти, и оператори во моментов недостаток на изложеност на САД игри всушност мека.За таа последна точка, Bally е Корп (NYSE:BALY) е името да се запамети за неколку причини.Прво, Род Ајленд-базирана компанија има длабоко acquisitive историја.Второ, тоа нема Лас Вегас стапало.Конечно, тоа има врска со GLPI, како што закуп Довер Падови Хотел и Казино во Делавер и Tropicana Evansville во Индијана од REIT. казино богови на олимп tonala.