Online slots canada free spins

повеќето скапи покер во rdr2

Божиќ е завршена, тоа е да се врати на работа, со подолг поглед на недела и половина на покер е топ стории вклучувајќи го и Исак Haxton фрлање во пешкир на PokerStars, Daniel Negreanu соочуваат со пари прашања, и многу повеќе online slots canada free spins.

PokerStars го смени своето лого.Почекајте.Се одржи на.Џејмс Altucher неодамна ми кажа дека јас треба да крварат во мојата прва линија online slots canada real money. PokerStars го смени своето лого не искрвари.Има причина за тоа.Тоа не е сечење.Тоа е секојдневно.Тоа е досадно.Можам да замислам само луѓе кои имаат брендирање порно списанија складира под душек ќе се грижи.Играчот е секако не.Тие направиле се движат и се инјектира пари за да се обезбеди PokerStars расте брендови се усогласени визуелно: PokerStars, BetStars и DraftStars.Членовите на PokerStars без сомнеж ќе треба да се вратат сите на нивната облека и закрпи.Еден човек кој нема да е Исак Haxton.Тим Онлајн член Haxton одби да го прифати PokerStars' понуда за продолжување на договорот, бидејќи тој се чувствува начинот на кој тие имале постапува на SuperNova и SuperNova Елита промени се', и обратно.' Тој е вториот работникот да поднесе оставка во текот на овој проблем.Алекс Millar не значи само пред Божиќ повеќето скапи покер масата rdr2. Haxton доби голема поддршка од покер заедница.Доста истакнати во рамките на таа поддршка беше многу повици за другите членови да се откажете од нивните улоги, особено Daniel Negreanu.Канадскиот се чини дека да се биде со користење на 'чувајте ги вашите непријатели поблиску' стратегија, претпочитајќи да остане стави и да се направи разлика, наместо да прави разлика преку не престојуваат стави.Тоа беше тешка Божиќ период за Negreanu.Банката на Америка затворат своите сметки, и Mastercard, исто така, престанаа да му користење на нивните услуги, како и Работата Chokepoint продолжи да мочаат покер играчи надвор низ сад повеќето скапи покер во rdr2.
Bitcoin некој?Тимот на PokerStars Про Џејсон Somerville не се лево или. Somerville хит вестите оваа недела по прогласување неговата намера за да стримувате неговото учество во $100,000 Висока Ролери и Главниот Настан на PokerStars Карибите Авантура (СПС).Тој, исто така, потпиша договор со Ауси Милиони да се направи нешто слично, во Оз на крајот на месецот.Друг член на PokerStars тим погоди вести оваа недела по Mediarex Sports & Entertainment објави дека Крис Moneymaker ќе ја преземе контролата на Лас Вегас франшиза во претстојниот Глобален Покер Лигата (GPL).Тимот е наречен "Лас Вегас Moneymakers'.Тие ќе се открие на други 11 франшиза сопственици следната недела.Постојат многу причини членови на PokerStars Тим Добрите не се напуштаат во нивните групи.Еден од нив ќе бидат финансиски.Оваа недела, поранешниот вработен Грег Raymer потсети сите за тоа како важно златна "чашката" на договор е кога тој отиде на покер улица и да се бараат $100,000 во поддршка затоа што на неговата сопруга бил загрижен за неговиот покер игра резултатите минус big fat договор.Еден млад човек да не се грижиш за такви trivialities на пари или сопруга за тоа прашање е Fedor Holz.Германскиот сензација освои back-to-back Светот Покер Турнеја (WPT) High Roller настани во текот на празничен период.Тој собрал $1.5 м за освојување на WPT Alpha8 настан во Лас Вегас, и $3.4 m за освојување на $200,000 купи-во WPT Висока Ролери во Филипини.Тоа е $5m и промени.Тоа може да се промени многу животи.Тоа е проклето срам дека Fedor Holz не е член на некоја организација како средства За Ефективно Давање (РЕГ).Имаше тој е така, $100,000 сега ќе биде winging својот пат до ефективни добротворни организации.РЕГ има над 200 членови и оваа недела објави планови за да се прошири по што со поместување во видео игри индустрија.Тие создадоа една сестра организација нарекува Добар Гејмер и ќе се фокусира на во-игра набавки, со продолжува да оди кон ефективно добротворни организации.Играчи, исто така го покрена некои пари за РЕГ над Божиќ. Sorel Mizzi и Брајан Rast заградени за РЕГ причини. Mizzi погоди Rast, тропа му надолу пет пати пред уп запре борбата во Круг 3. Пар крена над $8,000 или РЕГ.Немаше многу добротворни за еден млад човек акции во Cromwell Нане Казино.Оваа недела, вести скрши на покер дилер работат во кои воспоставување кој беше крадење илјади фунти вредност на чипови со употреба на пластична цевка која издолжени од дупка во неговиот панталоните џеб на неговиот sock.На куцам?Долго цилиндрични објект во внатрешноста на панталоните нога?Тоа не е чудо што никој никогаш барав на lad.Ние ќе стави крај на недела, како што вообичаено прават, со покер вести од лична природа.Бајрон Kaverman заврши годината на врвот на GPI300, и, и покрај се уште не се објавени, тој исто така е добитник на 2015 GPI Играч на годината награда.Ентони Zinno завршил втор но не победи на 2015 Cardplayer Играч на годината награда.Не се задоволни со присуството на двајца победници, прашав разни истакнати членови на покер јавноста да даде свое мислење за тоа кој е подобар човек, и Ентони Zinno освои пет гласови за две.Време Дами и Господа ве молам, Некој само се нарекува часовникот за добивање на најновата коцкање вести од Калвин Ayre повеќето скапи покер маси за продажба.