како да се справи со голем коцкање на косата

најблиску казино да ga далтон

Casinomeister е 2013 Награди покриваат многу аспекти на онлајн коцкање од играч перспектива Casinomeister, онлајн коцкање информации сајт и еден од индустријата за пионери, објави својата xv годишни Награди листа, доставување на признанија и brickbats во широк спектар на категории.
32Red саладин повторно го зеде тројно му оддава почест за "Најдобрите Казино на 2013 – Глобалната", "Најдобри Казино Група – Глобалната", "Најдобра Услуга на Клиентите 2013", со Casinomneister сопственик Брајан Bailey објаснувајќи: "100 проценти професионални – не се сомневам во тоа како да се справи со голем коцкање на косата. 100 проценти транспарентен – тие се јавно претпријатие што ќе одговори на своите акционери како да се справи со коцкање на косата. 100% посветен на "играч прв" филозофија која го подобрува се во оваа индустрија, од играч искуства да филијалата маркетинг..." Сериозен ривал 3Dice Казино беше избран "Најдобар Казино на 2013 – НИ Пријателски," по играчи поздрави својата Zeitgeist иницијатива како "генијален".Овој објект се прикажува во живо исплата статистика (вклучувајќи го и процентот на исплати направени во под 30 минути), во живо RTP, слот популарност, последните големи победи, последните джакпот, и членство статистика од онлајн казино е chatroom, создавање на заедницата амбиент во прилог на suppling корисни информации.Најдобар Нов Казино на 2013 беше даден на Guts.com, "Не се јават време, за помалку од два часа исплати, и да нема исплата граници, тие имаат врвна менаџмент тим кој гарантира дека нивниот играч треба да се решаваат брзо и професионално.Напојува со Netent, македон-ски, Betsoft, IGT, Шериф Игри, OMI; форумот е полна со слава и среќен коментари од посветени играчи на Црева," цитат открива.Филијалата Republik, релативно нов affiliate програма, го освои Најдобри Affiliate Програма 2013, воден од професионален, емпириски и индустрија знаење на своите менаџери кога станува збор за ОПТИМИЗАЦИЈА и прашања филијалата. "Тие знаат играчите потреби и очекувања, и тие знаат што е на филијали' умови и што очекуваат како и: правичност, транспарентност и професионалност," Bailey објаснува.Негативна страна на индустријата исто така е добро покриени, илустрираат дека иако работите се подобрува, се уште има премногу никаквеци и incompetents загадувачките онлајн коцкање генетските.Темната страна на категории вклучуваат Најлошата Услуга на Клиентите, Најголемото Казино, Најлош Играч Искуство, Најголемо Разочарување на 2013 година, Главата во Песок Награда, Глупави Казино Трикови, Злото Играч Награда.Проверете ја целосната листа тука.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година како да се справи со коцкање другар. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] најблиску казино да ga далтон.