како да се откажете од коцкање ладна мисирка

она што е c e влог во craps

Лас Вегас Метро полицијата неодамна објави опис на осамен разбојник кој украле торба со пари последниот месец од работник во Рио Сите Suite Хотел и Казино.Тој беше опишан како голем Црн или Шпанска ќелав човек.Тој е 5-нозе, 5-инчи на 5-нозе, 8-инчи во висина.Тој се мери помеѓу 160 и 190 фунти.На 25 јуни, тој носел фармерки, сива качулка, и еден пар на црни чевли, KVVU, локалната ТВ станица, пријавени.Тој побегна од off-Лента хотел-казино по грабање плен на околу 8 часот наутро.Неколку детали се достапни од властите за грабеж.Тоа беше јасно колку пари е во торба.Тоа беше, исто така, нејасно ако работникот беше повреден за време на кражба.Уште нејасно е каде во хотелот-казино на грабеж се случувал.Секој со информации за случајот можете да контактирате со Метро полицијата на 702-828-3591. Да остане анонимен, повик Криминал Стопери во 702-835-5555 како да се откажете од коцкање ладна мисирка. Покер про Џо Шал рече во 2019 дека тој бил ограбен по напуштањето на Светската Серија на Покер (WSOP) настан во Рио.Уште еден играч, Џеф Ловец, рече тој, исто така, бил ограбен во Рио во gunpoint во 2019 она што е казино предност во craps. Рио казино е домаќин на WSOP на годишно ниво во казино од 2005 година.

Во 2020 година, федералните власти уапсен човек за крадење повеќе од $30,000 вредност на казино чипови од pai gow табела во Рио гејминг кат назад во 2011 година она што е ц и е влог во craps. Двајца други мажи претходно pleaded виновен за обвиненија поврзани со што грабеж.Рио беше отворен во јануари 1990 година она што е c e влог во craps. Таа се наоѓа западно од Лента во близина на Цезар Палата.Имотот беше купена од девет години подоцна, од страна на Harrah ' s Забава — кој подоцна ќе стане Цезар Забава — за $888 милиони евра.Тоа ќе биде ребрендиран во партнерство со Хајат Хотели.Пен & Епови биле одморалиштето е забава headliners за изминатите две децении.Следните минатата година е појава на COVID-19, Рио казино е shuttered за девет месеци.Исто така, во јануари Ерик Birnbaum, извршен ДИРЕКТОР на Dreamscape Компании, негираше гласините дека безбол стадион ќе биде изградена во Рио сајт, или дека хотелот-казино ќе биде срушен, според Лас Вегас Преглед-Весник.
Dreamscape поседува одморалиштето и 22 хектари на неискористениот сопственост на локација.Рио е раководен од страна на Цезар Забава.На пандемија забави Рио планови да се надополни, според Birnbaum.Тој рече дека се очекува "чудовиште refresh" на имот во наредните неколку години.Арамија доби $600 и никој не беше повреден.Како и сите Цезар својства, Рио безбедност долг е исклучително understaffed..