е прст езера казино игри се отвори

е богородица реката казино се отвори

НЕКОЈ мудар човек некогаш рекол дека кога некој interjects со 'но' може да заборавете на сè што беше напишано пред тој момент.Толку точно.Вашите мислења треба да сплетам заедно како оние бебе расте вашиот бабата knits во рамките на подготовките за големиот се открие.Вие треба да кажете една интересна и во согласност приказна.Го најде вистинскиот фрли, да одберам на емоции и потоа ломотене сите нив во текот на страници.Проток.Осветлуваат.Бидете сигурни дека целиот нешта да се направи смисла.Се создаде протагонисти, се создаде антагонисти, и да се создаде plotlines и интересни приказни.Ткаат тоа сите заедно.Таа започнува со првото отворање на пост и тоа завршува со повториме, но во меѓувреме, секое друго треба да се направи смисла е прст езера казино игри се отвори. Одат и Над Call of Duty имам само мина последните два часа да разговараат со мојот син schoolteacher за неговата крајот на годината извештај.Мојот екс сопруга, мојот учител и мојот син мислам дека тој не многу добро.Па зошто сум единствениот кој се повлекла од средбата малку miffed на напредокот мојот син го направи оваа година?Тоа е затоа што тој има направено 'само доволно.' Тој успеа да scrape преку во сите добри книги со помош на неговите природни суровини таленти и интелект да направи оценки дека неговиот наставниците се очекува да го направат.Тој нема намера да прави било подобро.Тоа нели дури и преминал неговиот ум да се направи повеќе отколку што се бара да се направи.Тој никогаш не се случува да одат и над call of duty, и ако тој учи ова тој ќе борба подоцна во животот.Ако ви се стремат да станат баран телевизија новинар тогаш сте имале подобар учат на метежот.Ти земи камера и ќе преземат фотографии, вие, го дофати микрофонот и се пред камерата, ќе седнам и ќе интервју дека покер играч.Но тие не го најмен од мене да направам што....ТЕШКО!Но, тие не се плаќаат од мене да направам што...ТЕШКО!Двајца писатели, кои и двете се еднакви талент.Кој добива на работа? 2. Вредноста тие веруваат дека блог обезбедува за hirer Ако двете од нив имаат низок приоритет тогаш сте имале подобро да се користи за да работат на вашиот сопствен, и она што мислам со ова, е да ја добиете вашата глава долу и да попуштат на.Нема ништо повеќе infuriating отколку да работи со еден вработен кој звучи и groans за сè.Размисли за ова за момент.Кога ќе прашате некого да направи нешто за вас, не само сакате тоа да се направи, или не сакате предавање прво?Ако се работи на вашиот сопствен тогаш сте го направиле изборот да го стори тоа.Престанете да лелекаат.Ако зид тогаш не ќе се ангажираат повторно.Ако ја добиете вашата главата надолу, работат напорно и производство на квалитетен производ, без одговарање на грбот, а потоа ќе се бара назад.Ова не значи дека ќе се претвори во глуви и неми го исклучите кој само е потребно тоа до Гери Сјај.Јас не значи дека на сите.Можете да даваат конструктивен фидбек од страна на сите средства.Само бидете сигурни дека ја знаат разликата меѓу кои и лелекаат пред да ја отворите устата.Ако можете да работите на свој, па ќе се задржи трошоците надолу за вашиот работодавец, и тоа го прави да се вредни за нив е прст езера казино отворени уште. Ли Дејви продолжува својата конфесии серија од делење некои совети за тоа како да се добие работа како живеат турнир репортер.Дали имате она што е потребно за да стане некој покер писател?Прашувам поради моето внимание е подготвен да на објавувањето на pocketfives.com што е објавено од страна на филијалата на Borgata Hotel Casino & Spa, во Атлантик Сити, бараат писатели да работат во текот на Летото Покер Отворен, јуни 10-27. Nadda е waterloo казино се отвори. "Го Копчето зголеми на x и Big Blind укината." Тоа е се само не е доволно добар.Ако постои едно нешто што го научиле во изминатите четири години на телевизија известување тоа е никогаш да се потпирате на казино, или турнир организаторите, да ти ги предаде на седење табела со сите името на неа, и кога тие не, никогаш не се потпирајте на играчите да ви покаже своите медиуми картички.Јас не знам што е тоа е за покер играчи, но некои од нив само сакаат да се направи животот тешко за писателот.Тие ќе се претворат своите карти свртени наопаку, ги сокриете под нивните купишта, и повеќето само-важно од нив нема ни да ги извади од својот џеб.Ако сакате да му кажете на една голема приказна, и да ја задржите вашите читатели залепени на постојано менување на пост смета, тогаш не се срами.Кога бев учење ми беше кажано да не се мачат играчите, кога тие се седи на маса и ова е рангирана како најлош совети што некогаш биле дадени.Треба да изгради односи со овие луѓе.Тие се вашите очи и уши кога ќе се седна во вашето биро за пишување до вашиот последните две мислења.Како инаку не е осамен телевизија новинар успее да го фати сите 24 биста испис на турнирот?Само да се биде пријателски и почитувана.Не зборуваме за играчите, кога тие се вклучени во рака, редење нивните чипови, примање картички, зборува за некој друг, или texting на нивниот телефон.Почекајте за момент кога ќе може да учтиво се разговара со нив, се воведе и оган далеку.Едно последно нешто.Никогаш не побара од нив што нивното име е.Особено, ако вие работа во Европа.Последното нешто што ви треба е за украински да им даде на вашето име и ќе мора да се обиде и да дознаам како да ги запишува пет зборот име, кои не се разбере.Само учтиво прашајте ги за да ја напише на парче хартија и БУМ.Копчето е само да се претвори во Vasiliy Fishfacelaces Vaginas Kristalnuts.Сега не е дека далеку повеќе интересни?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.

Буџетот на hirer 2. Не Се Срами, Кога имав повеќе зелени зад мојот gills отколку навистина, навистина, зелена обоени риба, Глорија Balding – еднаш на PokerNews – ми рече дека голем телевизија новинар е потребно да влезам во покер соба и да знаете најмалку 50% од играчите кои имаа пушки цврсто wedged во парламентот.Таа беше претерувам малку, но поентата беше одличен една.Знаев дека никој.
Се Раскажувач На работа на телевизија репортер може да биде малку застрашувачко.Јас се сеќавам на првиот пат кога требаше да се покрие Светската Серија на Покер (WSOP) $1,000 настан на првата почетна лет.Илјадници играчи да се поделат на три огромни покер сали, и јас бев на мојата lonesome.Тоа беше доволно за да ми даде коронарна.Животот е тежок за покер куќи.Освен ако не сте среќни да работат за во живо известување тим кој паѓа под маската на PokerStars, тогаш многу веројатно е да се работи на свој, или во најмала рака тим од двајца.Задржи концептот на бебето чекори во умот.Наместо да се размислува за пространоста на работа, само да се концентрираме на пишување на една пукнатина пост по друг.НО.. е богородица реката казино се отвори. На конкурс само бара, 'оние кои се заинтересирани треба да имаат широко покер знаење и достапност за време на настанот.' Додека јас се согласувам дека достапност за време на настанот е од суштинско значење, не верувам широко познавање на покер е потребно.Всушност, тоа дури и не се направи мојот намалување на важни работи што треба да знаете ако ви се случува да аплицираат за оваа работа.Тука тие се.. е водопадот вклучена отвори во црвено јастреб казино.