казино во близина на лос анџелес со слот машини

она што не било craps плати

MGM Летувалишта и Бојд Игри во сопственост 50 проценти од акциите секој во Атлантик Сити е Borgata Hotel Casino & Spa но сега MGM Места ќе стане единствен сопственик по Бојд Игри одлучи да го продаде својот удел да MGM Места.На Borgata Хотел Казино отвори своите врати назад во 2003 година и оттогаш стана Атлантик Сити е врвот вршење на казино.Иако градот е казино индустријата има сведоци на една голема криза, на Borgata продолжи да го води пакет како казино успешно успеа да го зголеми својот не-игри придонеси кој се донесе во значајни приходи за казино.На Borgata пријавени нето-приходи од $812 милиони и прилагодени заработка $212 милиони евра во првиот квартал од 2016 година казино во близина на лос анџелес со слот машини. Бојд Игри се продаваат своите 50 проценти од акциите за $900 милиони денари, од кои $600 милиони евра ќе биде готово решение.Атлантик Сити, исто така, се должи на казино блиску до $180 милиони евра во задниот даноци и Бојд Игри ќе бидат квалификувани да добие повеќе од 50 проценти од оваа сума секогаш кога градот успева да аспекти овие извонредни фондови.Од сега како по судска наредба, на Borgata има престанаа да плаќаат своите даноци на имот и ќе продолжи само кога градот е во можност да го реши својот долг казино во близина на лос lunas nm. MGM Места сега ќе биде единствениот сопственик на Borgata Хотел Казино и неговата не-коцкање Вода Клуб хотел кој се наоѓа во Атлантик Сити марина област.Стекнување се очекува да биде завршен пред третиот квартал од оваа година.Бојд Игри одлучи да го продаде својот удел во Borgata како на компанијата е во потрага за итно пари за да го намали својот долг и да се подобри својот биланс на состојба.Оваа населба сега ќе им овозможи на Бојд Игри да им обезбеди на своите акционери со повеќе вредност казино во близина на mackinaw град mi. MGM Места Меѓународни извршен ДИРЕКТОР Џим Murren изјави дека иако на казино индустријата во Атлантик Сити има сведок голема рецесија, тој останува убеден во врска со ефикасноста на Borgata Хотел казино и верува дека новиот пакет помош кој Гувернерот Крис Кристи одобрен минатата недела би се даде на казино индустријата на многу потребни се зголеми.Во соопштението, Murren рече: "Ние веруваме Borgata е најдобри денови допрва доаѓаат.Кога имаш голем имот кој е внимателно да се грижи за во пазарот како голем како Атлантик Сити, можете и треба да го направи добро." Откако MGM Места завршува својот стекнување на Бојд Игри е 50 проценти споделување, сопственост ќе биде стекнато од страна на MGM Раст Својства ДОО кои потоа ќе закуп на имот за да подружница на MGM Летувалишта кои потоа ќе биде одговорен за водење на работење во Borgata.Бојд Игри е одговорен за водење на работење во казино во минатото. она што не било craps плати.