казино во близина на mackinaw град mi

она што не било 7 плати во craps

И човекот, што патување тоа беше оваа година.Целосна недела во Лондон – еден од моите топ дестинации во светот – на пабови, на историјата, на веб-како мрежа на култури – throngs на туристи и локалното население слично, и не можев да се спомене на пабови?Да, морам да признаам тоа – на пабови се она што се чини дека да се фати моето внимание нај – не за различни пива допрете, но за возвишеното атмосфера и како тие носат луѓе заедно млади и стари.Но, прво – чудесниот свет на онлајн игри.Се започна со понеделникот пред-конференцијата загревање на Шерлок Холмс Паб во близина на Трафалгар Сквер, каде Max Drayman и седнав, сенешто за форум, PABs, и за новиот Star Trek "Откритие" – тоа е одличен начин да се подготвува за еден од најголемите iGaming настани на годината – Меѓународниот Казино Изложба и Лондон Филијалата Конференција.Покрај тоа, Риба n' Чипови се прилично добро се тука.Ние се пресели за да се Сидро Допрете близина на Кулата Мост и уживаа убаво пивце на Сем Smiths Двојно Витко и разговараше со операторот на Karlaja Казино кој е за завршена со своето крштавање со Оган.Ние сме во потрага напред за да се доведувајќи како Акредитирани Казино – добри вести таму.Од таму ние mosied на повеќе од да Ле Pont de la Турнеја неверојатно француски ресторан во кој бевме во минатата година со луѓе од Kahnawake и SportsInteraction (тие се само да се земе Канаѓаните).Навистина многу убав оброк со голем толпата.Следниот ден беше многу очекуваната Meister Состанок кој треба да се одржи, како и секоја година, во Waxy О'Conners во Лестер Квадратни.Но, прво, МРАЗОТ и собирање на Casinomeister членови на екипажот.МРАЗ Еден Ден Да, за прв пат досега, тоа беше повеќе од само мене, Макс, и кпнуакуирајуе ја јелена.Пере, на Casinomeister проект менаџер, Nico и Роб – технолошки тим составен од тоа дека Лондон е подготвен да се провери од МРАЗ и на крајот на Meister Состанок.Ние се собраа во Гранд Хотел во Трафалгар Сквер и направи 35 минута trek да Excel преку прекрасен Лондонската Подземна и Docklands Light Railway услуга.Тоа беше првиот ден, и DLR беше преполна со костуми, поларна спротивно на денови на yore.Експлозијата од изминатата: ICE Лондон Извештај 2003 – МРАЗОТ следниот ден, а тоа беше да трае до четврток.МРАЗ се залага за Меѓународна Казино Изложбата и тоа е местото каде треба да биде со цел да се задоволат највлијателните луѓе во оваа индустрија.Јас не одам за да се оди име намалува, но повеќето од големите провајдерите на софтвер имаат свои луѓе тука, или во кабини или лута наоколу, и многу од главните казино оператори се тука.Ова е причина да одам.Јас треба да се имаат на лице во лице за контакт со повеќето секој јас се справи со обична и едноставна.И јас сум сигурен дека тие сакаат лице во лице средба со мене.Ова беше мојата 19-годишниот МРАЗ – мојот прв во јануари 2001 – чувство стари, мене?Не бе, но човекот треба работите се променија од тогаш.Една работа што сум ја забележале – и кој беше споменат од страна на неколку други – суштината на велика БРИТАНИЈА е политичката коректност нема луд.Минатата година, UKGC е коцкање директор Сара Harrison споменува дека жените кои се во МРАЗ се "очекува да се носат ништо повеќе освен бански костуми perfect", која не беше само 100% точни но крајно лицемерно.Ова е коцкање индустрија – овие луѓе не се продажба на чевли – тие се продаваат игри кои се хостирани во установи кои традиционално се возрасни само места.Никој не се експлоатирани – и во врска со коцкање и сексот е природата на ѕверот.И за неа да се жалат на "scantly облечени жени" минатата година само underscored фактот дека UKGC се врти на слепо око кон нивната земја врз основа казина.Јас го добие, онлајн казина се црвени на чело чекор-деца на коцкање светот.Тие се лесно да ги собереш на и понекогаш се удира главата на главата, но, ако ви се случува да биде критична за возрасни природата на игри, а потоа се исчисти вашиот сопствен задниот двор така да се каже.Одат на секое земјиште врз основа казина во велика БРИТАНИЈА како Hippodrome или Империјата и ќе видите оптоварување на казино игри, кои вклучуваат scantily голи луѓе – чисти дека до првиот и потоа да се жалат на експонати.Дополнително, Гардијан скокна на казино омраза воз минатата година известување за пол танчери ставање на шоу во 2018 МРАЗ.Тие не беа пол танчери per se, туку Циркус Soleil акробати со користење на пол да ја вршат својата работа, наместо да висат од таванот.Никој не беше соголување.Никој не беше добивање на исклучување од овој.Тоа беше визуелна уметност и тоа е импресивен.Но, да јас го добие – тоа е навредливо за PC моб.Така и оваа година бевме пречекани од страна на носивост на модели облечени во најдобрите стилови инспириран од Исламската република мачка-сфери – нема кожата покажува но нивните раце и се соочува.Сите се чинеше дека се плаши од навредливите оние кои се лесно да се навредени.Јас велам, ако се навредени од нешто што може да се misconstrued како "секси", а потоа одат да работат за индустријата која ги продава куќа растенија.Останете дома и да се извлече од казино бизнис – тоа не е за вас.Изминавме подот, и таму не беше многу нови освен недостатокот на sexiness дека индустријата е врз основа на околу 80 години.По некои повеќе риба n " чипови на конференцијата паб – Фокс, ние тргнавме назад и подготвува себе за Meister Состанок.Она одличен настан.На Meister Средба.. казино во близина на mackinaw град mi. човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година она што не било craps плати.
Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] она што не било craps значи.