Beau rivage последниве слот победници

она што рацете не ви се поделени во blackjack

esports обложување оператор Unikrn има добиено лиценца за двете cryptocurrency и реално пари онлајн коцкање од Isle of Man игри регулатори.Во вторникот, Unikrn извршен ДИРЕКТОР Rahul Sood објавени Медиум пост слави неговата компанија "најголем започне од 2014 година," aka "светот е првиот и само blockchain-базирани живеат wagering заднинската регулирани со вистински пари и крипто обложување." Unikrn Ограничен сега е во листата на лиценца носителот на Isle of Man Коцкање Надзор Комисија веб-страница, додавајќи Unikrn е вистински пари онлајн коцкање лиценца од Малта Игри Орган beau rivage последниве слот победници. Unikrn, исто така, имаше Австралиски дозвола, но тоа почина минатата декември по затворањето на Tabcorp е Luxbet бренд, на чија лиценца Unikrn првично се потпирале. Sood (на сликата) тврди дека неговата компанија е Unikrn Џет заднинскиот систем може да се справи со 9,000 влогови во секунда и помина последните велика БРИТАНИЈА пазарот тест во која платформа зеде wagers на UFC настан користење на неговиот комерцијален UnikoinSilver токен.Иднината wagering ќе биде спроведена преку UnikoinGold токен компанијата започна минатата година.

Sood вели Unikrn ќе им понуди esports 'гледачот' на вложување во Европа, Јужна Америка и Југоисточна Азија, а НИ esports играчи ќе бидат ограничени на обложување на свој игра против други играчи (и само со UnikoinGold) во 41 држави во кои 'вештина-базирани обложување" нема да добие можете фрлени во Leavenworth.Таму е уште нема почетен датум за НАС производ beau rivage resort & casino 875 плажа булевар biloxi мисисипи 39530. Sood кажано VentureBeat дека Unikrn поминаа "голема ревизија" од страна на ИОМ на регулаторите за да се осигура нејзината знаете вашиот клиент (KYC), за борба против перење пари (АМЛ) и дигитален паричник практики беа до нула она што рацете во покер се најдобри. Sood нагласи дека неговата ИОМ вести беше "не само распишување на лиценца.Ова е, исто така, лансирање на производ", која тврди дека да се разрешат blockchain прашања на брзина и пристапност она што рацете не ви се поделени во blackjack. Unikrn претходно утврдените си го заземат своето место во Невада казино на пазарот, преку организирање на esports натпревари на MGM Места својства и Sood се надева дека наскоро ќе се нудат крипто-врз основа на вложување во овие и други НИ казино места, како и други прописи она што рацете во покер победи.
Sood изјави за Асошиетед Прес дека Unikrn е ИОМ лиценца значи постои "конечно легитимен, регулирани оператор во простор во која има прилично конкурентна понуда." Кои, најверојатно, ќе дојде како вест да ветеран онлајн букмејкер Врв, кој е водечки на esports обложување задолжен за неколку години.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.