она што не треба да се направи во покер

казино се гради во гери индијана

Дан Патрик, R, секогаш победува." Патрик во моментов е спротивно на казино коцкање законодавство.Додека тој и други влијателни Републиканците кои се противат на коцкање ги променат нивните умови, "трошење милиони на лобирање и ТВ реклами е само случува да се служат за да се збогати LVS е лобисти и политички консултанти, ништо повеќе, ништо помалку," рече Џонс.Како на почетокот на оваа година, LVS вработени 51 лобисти во Тексас.Тие работат на промоција на про-казино законодавство.Но Џонс тврди дека работи на ТВ реклами една година и половина пред државата следните општи избори "е малку веројатно да предизвика оние кои се влијателни Републиканци или да го промени своето долго-одржи уверување или ги кршат нивните принципи," рече Џонс.Тој предвидува дека комерцијални коцкање во државата само ќе "креирај скромна сума на дополнителни даночни приходи." Во моментов, државата е "каса се релативно рамна како резултат на подобар-од-очекуваниот економски перформанси и лавина на федералните долари кои произлегуваат од федералната влада е COVID-19 одговор," рече Џонс.Надвор од тоа, тоа е "не се сосема јасно дека парите наменети за комерцијална од страна на out-of-државна компанија се случува да се генерираат јавни поплаки меѓу Texans за нивните избрани претставници да помине законодавство за да се овозможи изградба на мал број на дестинација казина, кои би примарно служат за да се збогати мал број на Невада и Тексас милијардери," рече Џонс.Сепак, Универзитетот на Хјустон политички научник Брендон Rottinghaus сугерира, "реклами може да се подигне свеста." Веќе, 41 процент на Texans рече дека тие би дозвола "целосна" казино коцкање во Тексас, според неодамнешната Универзитетот на Тексас/Тексас Трибјун истражување.Само 8 проценти на оние кои се анкетирани сакаат да се целосно да се забранат коцкање во државата.Но, колку што законодавство, Rottinghaus потврдува, "Тоа е тешко да се движи иглата овој доцна во законодавната седница и на таков контроверзна тема, што ќе бара значителни промени." Маркетинг напори сугерира LVS може да биде фокусирајќи се на добивање на законодавството одобрени во идните години.Исто така, Клајд В она што не треба да се направи во покер. Barrow, претседателот на Одделот за Политички Науки на Универзитетот на Тексас Рио Гранде Долина, се истакнува неколку аргументи во прилог на проширена коцкање.На пример, тој проценки $5 милијарди долари потрошени на годишно ниво од страна Texans во казината во близина држави, вклучувајќи ги и Невада.Донесувањето дека пари дома ќе генерираат работни места, главно за луѓе без образование колеџ, Barrow рече.Тоа, исто така, ќе се генерираат даночни приходи за државниот, каунти, и локалните власти, тој додава.На ТВ и радио реклами се очекува да започне емитуваше крајот на оваа недела, според Тексас Трибјун. "Во Тексас Сенатот, сепак, кога станува збор за утврдување на кои законодавство не го направи тоа на подот, Lt. ќе има потрошено милиони долари со ништо конкретно за да се покаже за тоа," рече Џонс.Голема причина за очекуваниот резултат почива на кои има политичка моќ во Тексас, тој објаснува што треба да хит на блек џек. Јован Kuempel, R-Seguin.Постојното законодавство, исто така, ќе дозвола спортски коцкање во државата.Но, клучните Републиканците се противат на коцкање се движат.

Тоа беше предложен од страна на државата Rep казино се гради во clarksville tn. Californians треба да си одат дома и да престане да се обидува да се промени и да ги уништи секое место што тие го нападне.И она што се случува во Невада треба да остане во Невада.Задржи луди и глупави идеи во Невада и Калифорнија.Имаме супстанција тука во Тексас. казино се гради во гери индијана.