казино мулти житарици леб брашно

покер офлајн мод apk неограничен број на чипови

Во северот на државата Њујорк, лента за намалување на церемонијата за да ја одбележат отворањето на нови Места Светот Catskills едукативен центар и казино дилер училиште во Стјуарт Меѓународниот Аеродром во Newburgh се одржа во Септември казино мулти житарици леб брашно. Учесниците вклучени Стивен М казино muesli croustillant овошје каранфили. Neuhaus и Кевин Hines, Округот оринџ Извршната и Округот оринџ Законодавецот, односно, заедно со Империјата Места Извршен Заменик Претседател Чарлс Degliomini; Стјуарт Меѓународниот Аеродром Генерален Менаџер, Ед Harrison; и Портокал Каунти стопанската Комора на Претседател и Главен Извршен Директор, Lynn Cione, според Warwick Огласувачот.Округот оринџ Извршен Neuhaus рече дека тоа е не само еден монументален ден за Округот оринџ, туку и за целиот регион, како и покер офлајн мод apk неограничен пари.

Neuhaus рече, "долго очекуваното доаѓање на Одморалишта во Светот Catskills е брзо се приближува.Како дел од нашата постојана заложба за создавање на нови работни места и задржување, округот има направено значителни инвестиции во казино дилер училиште во Стјуарт Аеродром.Драго ми е што на еден од овие училишта е во Округот оринџ и ги охрабрувам заинтересирани граѓани да ги искористат предностите на оваа можност," како што е соопштено од страна на новинска агенција.Таму ќе биде бесплатно за секој од табела игра на часови во 4,500-квадратни метри казино дилер училиште, кој е во склопот наоѓа на округот автобус пат служат Градот Newburgh.Пред Места Светот Catskills казино се отвора своите врати во Март 2018, тоа предвидува вработување на околу 600 дилери.Дваесет и обука часа неделно за период од најмалку шест недели за основни игри како покер, блекџек, рулет и baccarat, ќе бидат обезбедени за жителите кои се регистрирани за дилер училиште.Повеќе комплексни игри ќе наводно, бараат дополнителна обука.По успешното завршување на обуката, студентите можат да се пријават и тогаш ќе мора да чуете и интервју за позиции како табела игра дилери, според Warwick Огласувачот.Империја Места Извршниот ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ, Degliomini, наводно, рече дека казино е сон за години.Оној кој се реализира сега, како тие ја "почнат да се обучуваат локалните жители за кои работни места ќе започне во наредните месеци." Degliomini продолжи да се каже, "Тоа е прекрасно да се работи со раководството на Округот оринџ да се донесе работни места во регионот.Ова ќе биде голема предност за заедницата, која беше првичната цел на Државата Њу Јорк, кога тоа доделува нас лиценца за казино," како што е соопштено од страна На Warwick Огласувачот.Оние жители заинтересирани за добивање на повеќе информации во врска со дилерот на училиште и да стане табела-игра дилер може да ја посетите еден од отворите куќи се одржуваат секој петок од 1 попладне до 3 часот за повеќе информации.Секој поединец кој би сакал да се запише во Одморалишта Светот Дилер Училиште да го направите со испраќање на [email protected] Одморалишта Светот Catskills' 18-приказна казино ќе наводно нудат на 100.000 квадратни метри на игри простор, 100-плус игри маси, 2,150 state-of-the-art слот машини, приватни игри салони и покер соба.Вклучени во гости на хотелот се 332 сите suite луксузни соби, кои вклучуваат седум две-приказна вили, осум градина апартмани, 12 пентхаус апартмани, спа и фитнес центар и два затворени базени.Сето тоа е дел од четири сезона дестинација одморалиште со $1.2 милијарди долари цената се развива дискриминација во вработувањето во Округот Град на Томсон.Казино беше порано познат како Montreign Одморалиште Казино додека сопственикот Империја Места Inc.се согласија именување права се справи со Genting Група во Мај оваа година. покер офлајн мод apk неограничен број на чипови.