друго име за покер ноќ

црна и тен patterdale крстот џек russell

Њу Џерси гласачите може да игра голема улога во одредувањето дали да одобри два нови казина во северниот дел на државата друго име за покер ноќ. [Image кредити: www.politifact.com]Државата Сен. Претседател на Стив Sweeney има воскреснати законодавство кои повикуваат на националната референдум за тоа дали два нови казина треба да се отвори врати во Северна Џерси, неговата канцеларија објави во петокот.Според предложениот закон, новиот казина ќе плаќаат повисок данок на игри на среќа во споредба со 8% кои постојните казина во Атлантик Сити во моментов плаќаат.Дел од оваа даночните приходи, 49%, ќе одат на Атлантик Сити за да се компензира од очекува загуба на бизнисот, друг 49% ќе одат за да окрузи и општини, и 2% ќе биде на државата коњ тркачки индустрија.Предложениот план исто така, ќе се бара што на два нови казина биде во одделни земји и најмалку 75 милји од Atlantic City црна и пржен џек russell.
"Прашањето на игри надвор од Атлантик Сити одамна се дебатира", рече Sweeney. "Сега е време за избирачите да се одлучи.Четиринаесет месеци пред, јас предложи рамка за сите предложени проширување кон Север Џерси.Овој план е во согласност со овие принципи." Дури и со одредби кои ќе имаат корист Атлантик Сити, резолуцијата ги има исполнето некои опозицијата црна и тен минијатурни џек russell puppies. "Северна Џерси казина ќе бидат катастрофални за нашата локалната економија, возење на работни места и инвестиции надвор од нашиот регион", рече државата Сен. и поранешен градоначалник на Атлантик Сити Џејмс Whelan преку Твитер.Казино Асоцијација на Њу Џерси, исто така, истакна дека Атлантик Сити пазарот конечно почна да се стабилизира во 2015 година, по што беше сериозно погоден од конкуренција од соседните држави и последното нешто Атлантик Сити потребите сега е натпреварот од рамките на државата.Со цел да се има на прашањето на следната година ливче, резолуција на SCR-185 ќе мора да бидат одобрени од страна на двете куќи на законодавната власт над две законски години, што значи еден глас во куцо-патка сесија овој месец и уште еден до средината на 2016 година црна и тен patterdale крстот џек russell. Со резолуцијата, исто така, може да бидат одобрени во една година, ако тоа доби 60% мнозинство гласови во двата законодавни куќи 90 дена пред да оди на гласање.Во јули, Assemblyman Ралф Caputo предложи уставен амандман кој ќе им овозможи на три нови казина во северниот дел од државата, но државата, пратениците напуштени планира да одобри гласање на референдум за ноември 2015 година, тврдејќи дека немаше доволно време за да агитираат поддршка во законодавниот дом.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер cuando сено empate боја.