како да се купи дијамантски казино членство

покер spielen онлајн ohne geld

Онлајн коцкање софтвер облека Playtech најави нејзиниот основач Теди Sagi е ставање 10% од компанијата издадени акции за продажба.На продажба, се состои од 29.3 м акции по цена од 725p по акција, може да биде вреден неверојатни £212m за Sagi, кои основана Playtech назад во 1999 година и останува нејзин најголем акционер како да се купи дијамантски казино членство. Playtech акции затворени надвор вторник тргување речиси 2.5% да 814p, не е далеку во близина на нејзиниот сите времиња врв на 818p поставени само минатата недела.Надгледување на продажба се Cannacord Genuity, Брегот на Капитал и УБС, додека книги за поставување се очекува да се затвори во среда во 4:30.Акциите се приготвени за продажба од страна на Sagi е инвестиција фирма Brickington Тргување Ограничен, која во моментов има околу 49% од Playtech на вкупните акции.И покрај големината на продажба, Playtech инсистира на тоа дека Sagi "останува посветена акционер" и се согласи да не депонија било понатамошни акции на пазарот за следните 12 месеци, освен ако Canaccord Genuity, Брегот на Капитал и УБС сите согласност за таквиот потег.Прашањето сега прашањето: зошто?Playtech доаѓа надвор "исклучителна" година дека го виде тоа седи на куп пари од €527m на крајот на декември.Покрај тоа, ѕвездени перформанси led Playtech да туш акционери со рекорден вкупно дивиденда од £188.5 m, скоро половина од која беше наменета за Sagi е џеб како да се купат fansign слотови. Sagi е нето вредност е проценета на околу £1.5 б, но јасно тој има планови во изработка.Со Sagi не интервју-давање тип, диви неподдржан шпекулации ќе мора да се пополни празнината покер spielen онлајн мит freunden. Sagi се верува дека биле мистерија купувач кој распрсна од £37m во октомври за 3% удел во велика БРИТАНИЈА bookies Ladbrokes покер spielen онлајн ohne geld. Playtech потпиша пет-годишен договор за лиценцирање со финансиски паѓање врз Ladbrokes пред една година и Playtech извршен ДИРЕКТОР Мор Weizer има зборуваше за неговата компанија користење на нејзините парични куп да се направи "трансформација" стекнување, па Оливер Стоун школа на теориите на заговор ќе нè водат да се заклучи следново целосно измислена приказна, која ние може да се overheard седи на еден парк клупата еден ден до еден дечко кој изгледаше многу како Donald Sutherland.. покер spielen wie ein profi. Спротивно на јавните извештаи, кој има Ladbrokes' поранешниот онлајн игри на снабдувачот Microgaming бавно-тркалање излез и затоа спречување Playtech од работа својот полн магија, Sagi е тајно плаќаат Microgaming да влечете своите потпетици, што ќе предизвика Момци да го пропушти шансата за целосна корист од ова лето е ФИФА Светското Првенство приходи фест.Момци' акции ќе потоне помал и помал, конечно на дното од како инвеститори бегаат за излезите пред велика БРИТАНИЈА е 15% точка на данок на потрошувачка клоци во овој декември.Во тој момент, Sagi ќе се чекор во, купи контролно учество во Момци потоа го продаде на премијата да се Playtech, кој не се срами за стекнување Sagi средства во минатото.Чудесно, на Playtech-напојува Ladbrokes сајт ќе нагло да почне отпуштање на сите цилиндри и Sagi ќе се повлече назад на Островот Supermodels да cackle со fiendish glee на начинот на кој неговите machinations дојде заедно.Или нешто.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.