кои се најдобрите почнувајќи раце во покер

најдобрите казино во мајами оклахома

Amax Меѓународни Стопанства го намали својот нето-загуби надолу до $6.5 м за финансискиот период што завршува на 31 Март 2018 по зајакнување на своите операции во Камбоџа и Vanuatu.Хонг Конг-листата инвестициска компанија успеа да го намали својот нето загуба од речиси 95% по известување загуби од $125.97 m во претходната финансиска година."Намалувањето на загубата е главно поради резултат на продолжување на трошоците насочување на напорите што се прават од страна на групата," компанијата се вели во соопштението.Не само што тие успеваат да ги намалат нивните загуби, но Amax покажа некои значителен раст, известување $7.93 m приходи, подобрување на $1.45 м пријавени во Март 2017.Околу $4.35 м на Amax е приходи дојдоа од своите ВИП соба операции во Poipet, Камбоџа.Компанијата е Vanuatu бизнисот, исто така, видов силен раст во приходите известување $2.25 м кои се најдобрите почнувајќи раце во покер. Amax рече: "зголемување На приходите беше главно се припишува на приходи добиени од игри на бизнис во Vanuatu кој продолжи да се постигне напредок по својата работа ја започна во јули 2016 година и стабилни приходи генерирани од страна на бизнис во Камбоџа."Минатиот декември Amax влезе во тригодишен договор за лиценца со за изнајмување на Целна ВИП соба во Genting Круна Казино во Poipet, која беше една од првите лиценцирани казина во Камбоџа.Компанијата се надева дека тие на крајот ќе се изгради кон создавање на "широка мрежа" во игри на среќа и забавните над Макао отворањето на нови извори на приходи за нив.И покрај сечење нивните загуби и остварување на постојан раст Amax рече дека тие имаат направено мал напредок во стекнување на личности од грчката Митологија Entertainment Group Corporation ltd кој дејствува и управува со грчката Митологија Казино во Macau на Се Империал Палас Хотел најдобрите казино во блискиот исток. Amax има 24.8% удел во грчката Митологија и е одбиен пристап до своите записи од Март 2010 година. најдобрите казино во мајами на флорида.