Dimm б големина слот празни

онлајн покер игра бесплатно

Во договор со GVC, Yggdrasil сега ќе биде во можност да го внесете шпански онлајн игри на пазарот подоцна оваа година во Q2.Според договорот, Yggdrasil ќе биде во можност да ги понуди своите игри во шпанскиот пазар, во целосна согласност со регионот барања dimm б големина слот празни. GVC има силно присуство во Шпанија, вклучително и нејзините водечки bwin бренд и како Yggdrasil Игри и GVC ги здружуваат силите во Шпанија, тоа ќе биде првиот оператор да понуди Yggdrasil наслови на пазарот димензии на octagon покер масата. Fredrik Elmqvist, Yggdrasil Игри извршен ДИРЕКТОР, коментираше: "Шпанија има брзо се наметна како една од Европа најбрзо растечките и возбудлива јурисдикции, што го прави совршена средина за Yggdrasil е награда за победа слотови и промотивни алатки.Претходно оваа недела, Шпанија објавено на своите финансиски бројки за 2017, со онлајн игри на приходите скокање со 38% во четвртиот квартал.Приходи во текот на три месеци што завршува на 31 декември 2017, генерирани €173.3 m, до 38% во однос на временски период од една година пред.Понатаму, во четвртиот квартал на приходите бројки, исто така, испратени зголемување на 23.5% од вкупното собрано во третиот квартал од таа година."Да влезат во Шпанија со GVC, долгогодишен партнер во повеќе јурисдикции, ќе се осигураме дека нашите игри се ужива од страна на слотови фанови низ земјата."По последните записи во Данска и Италија, исто така, го нагласува Yggdrasil е заложба за проширување на своите стапало во Европа регулирани пазари."GVC е Раководител на Содржина и Комерцијални, Енди Whitworth додаде: "Нашата цел е да понуди содржини од нашите најдобри добавувачи во сите од нашите пазари dimm мемориски слотови x4 дефиниција. Yggdrasil е слотови веќе се докажа како многу популарна со нашите играчи на друго место, па ние сме воодушевени да биде првиот оператор да се донесе што наградуваниот содржина на Шпанија."Во прилог на ова, Yggdrasil најави својата Q4 финансиски резултати, со приходи за периодот зголемување од 61% до MSEK51.2m, додека неговата целосна година бројки покажаа приходи е зголемен за 95% да MSEK169.1m.Мобилни игри доминираат бројките, вкупна сега во 59% од бруто игра победи.2017 беше возбудлива година за игри на снабдувачот, ослободување 11 нови мрежни игри и еден оператор ексклузивни игра, во прилог на потпишување 40 нови договори за лиценца.Овој нов договор за да внесете шпанскиот пазар следи основа на договор направен на почетокот на годинава, при што Yggdrasil влегол италијанскиот пазар онлајн покер игра бесплатно. Elmqvist коментираа: "за Време на Q4 видовме зголемување на клиенти во Италија, и на потпишување на новите и постоечките клиенти за уште една нова регулиран на пазарот за Yggdrasil, Данска.Нашата прва клиенти отиде живеат во Данска во февруари, и ние ќе се направи целосно започне во земјата во Q2." Конечно, додавајќи: "Тоа е извонреден 12 месеци, но јас сум уште повеќе возбудени за можности и можности кои лежат пред него во 2018 онлајн покер е забранет во франција. Ние сме еден свет-класа тим, индустријата-водечки производ во собата и најдобри клиенти во бизнисот, и ние ќе се зграда, по ова во текот на годината и пошироко." онлајн покер е најсигурен.