црвени куче казино 100 без депозит бонус кодови 2021

scheda madre con 8 slot ram

Mikael Hansson, Глобален ДИРЕКТОР, Enteractive, објаснува зошто САД пазар е за сите конверзија – и зошто оператори мора да ги собереш на телефон ако тие се за да успее во onboarding играчи.Северна Америка е еден од највозбудливите онлајн коцкање пазари во светот, обезбедување огромен потенцијал низ спортско обложување, казино, покер, бинго и лото.Домашните и меѓународните оператори се стави огромна ресурси зад запишување на кавгата со бренд и производи погодни за употреба.Но со конкуренција, така жестоки, операторите мора да се осигура дека тие се издвоите од толпата во сите области, од игри понудени на обемот на бонуси преку маркетиншки методи што ги користеле.Кога станува збор за вториот, повеќето онлајн брендови, досега се фокусираше на нов играч на стекнување, со многу лансирање на голем буџет, над-the-линија кампањи.А тоа несомнено ќе им помогне да се изгради од нивните играч база и се вози на нови клиенти на нивните сајтови, вистинска можност лежи на друго место.Тоа лежи во конверзија.Конверзија на пазаротАмериканскиот пазар се различни од речиси сите други онлајн игри на пазарот во светот, во кои повеќето канали веќе имаат големи клиентот бази на податоци.На пример, најголемиот дел од државите дозвола земјиште-врз основа казино коцкање; земјата-базирани оператори затоа имаат илјадници играчи веќе активен со своите брендови.Кога станува збор за онлајн, спортски медиуми гиганти како што се theScore и Фокс Спортски имаат милиони ангажирани спортски фанови гладни да се обложи на нивните омилени тим и играчи.Тогаш ќе треба оператори кои нудат дневни фантазија спорт и социјална казино игри; играчите од овие verticals се веќе задоволни со обложување и коцкање и сакаат да го стори тоа за вистински пари.Покрај тоа, постојат оператори кои имаат пристап до наследството на клиентите бази на податоци, можеби повеќе онлајн покер-ориентирана, каде што играчите можат да бидат конвертирани и да се реактивира.Ова претставува огромна можност за операторите кои веќе имаат голем играч бази на податоци преку овие канали, па додека тие се во можност да ги претворат и да го стори тоа на скала.На важно прашање, се разбира, е токму како тие одат за тоа.Телефон е најдобрата алатка за конверзијаОвде, во Enteractive ние веруваме подигање на телефон и контакт со играчите директно е најмоќниот метод кога станува збор за конвертирање на нив.Ова се однесува на сите канали од конвертирање на земјиште базирани на спортски bettor да онлајн punter, или социјален казино играч на оној што оди преку операторот на тули и малтер казино врати.Ова е затоа што на телефон им овозможува на операторите да се изгради една емотивна врска помеѓу играчот и своите брендови и да научат повеќе за своите сака и потреби.Вооружени со оваа информација, компаниите може да се едуцираат за други коцкање производи што се нудат (онлајн за земјиште-базирани играч, вистински пари казино за социјална казино плеер итн.) и да ги конвертирате.Постои податоци за поддршка на ова, премногу.Индустрија увид покаже веројатноста на постоечки клиент за купување на дополнителен производ е 60-70%, додека за нов клиент тоа е толку ниско, како 5-20%.На кратко, играчите веќе се ангажирани со коцкање бренд, без оглед на канал преку кој тие се ангажирани, се многу веројатност да конвертирате.Телефон за контакт е исто така научно најдобри-докажан начин за да се следат за коцкање зависност од ризиците и да се обезбеди работна одговорен игри пракса, што е многу важно во пазарот како што се САД.Лојалноста е конечно профитабиленИсто така, постојат и други upsides да оператори во САД на пазарот на играње на конверзија игра и со користење на телефонски да се гради човековите односи со играчите.Овој пристап на крајот го прави играчите се чувствуваат ценети и згрижени од страна на операторот; ова, пак, ги води да остане неверојатно лојални на коцкање бренд.Овде, во Enteractive, ние ги помина последните 10 години зборува со потрошувачите преку телефон и тоа е причината зошто ние веруваме дека оваа статистика, исто така, се однесува и на онлајн коцкање оператори.За оние кои се во жестоко конкурентна Северно Американскиот пазар, овој пристап овозможува maximising на РЕНТАБИЛНОСТ на нов играч на стекнување, конверзија и задржување трошат.Интересен аспект на телефон базиран reactivation и конверзија е дека разпенвам нивоа на оние клиенти се материјално пониски по телефонски повик, зголемување на РЕНТАБИЛНОСТ дури и подалеку.Ова, исто така, им овозможува на операторите да ги задржат своите играчи среќни, задоволни, да се згрижени и се лојални.На НАС е несомнено конверзија на пазарот; за интернет оператори да се победи на конверзија игра, сите тие треба да направите е да ги собереш на телефон и да разговараат со своите играчи. црвени куче казино 100 без депозит бонус кодови 2021.