најдобрите онлајн вистински пари слотови австралија

часа на казино центарот на градот rosario

ФИФА е повикувајќи германскиот весник Шпигел во текот на вториот е неверојатна тврди дека Хрватска е 4-0 победа над Камерун во групната фаза од Светското Првенство, беше нарушен од страна на натпревар-одредување.Претходно оваа недела, Шпигел истрча приказна тврдејќи дека познат Сингапурски натпревар-fixer Raj Perumal имаше внатре информации за тоа како игра помеѓу двете земји ќе се одигра.Според германски дневно, Perumal откриени преку Facebook разговор со Шпигел дека Камерун ќе ја изгуби натпреварот со истиот резултат и ќе треба човек испратен.Кога оние предвидувања испадна да биде вистина, ФИФА и Камерун Фудбалска Федерација започна одделни истраги, да се погледне подлабоко во овие побарувања од страв дека ако докажана вистина, оваа епизода ќе го дадат огромен облак на турнир што има инаку се ослободени од било коцкање поврзани со скандали.Како што се испоставува, ФИФА е повик БС за Шпигел извештајот.Ралф Mutschke, управното тело е директор на безбедноста, објави изјава велејќи дека ФИФА внимателно да ги следат сите 56 Светското Првенство игри, кои биле пуштани и не најде докази на секој натпревар манипулација кои се директно засегнати одредена обложување на пазарот.За неговиот дел, Perumal има, исто така, негираше дека некогаш кажувам Шпигел на пред-ракоположен заврши на Хрватска-Камерун натпревар, повикувајќи се на германскиот весник извештајот што целосно на " фабрикувани изјави во својот обид за мешање во ред со текот на натпреварот-одредување.' Но Шпигел останаа непоколебливи во продолжите да стојат од страна на извештајот, понатаму ставање во muddled води вистината на ова прашање.Ова тврдење од страна на германската секојдневно има потенцијал да експлодираат ако работите продолжат да врие во површината.Ние сме дадени ФИФА многу flak за сите негови под-рака бизнис зделки во минатото, но ние го разбираме дилема управно тело има се најде во со овие тврдења на натпреварот-решавањето во Светскиот Куп.Тоа е една работа, за вакво нешто да се случи во далечната, ниско ниво во домашната лига, но на Светскиот Куп?Тоа е за односи со јавноста кошмар сака на која ФИФА никогаш не го видел во својот живот.Тоа е тоа важно нешто со поставување Шпигел да ги обезбеди сите детали од неговите разговори со Perumal да се дојде до дното на ова прашање.Сè уште не се знае дали Шпигел ќе acquiesce да ФИФА барање, но за доброто на турнирот и сите земји кои се уште се во игра, резолуција на ова прашање е од огромно значење.Се надеваме дека, сите ние се дојде до дното на оваа пред да дува и се закануваат да се избришат сите возбуда генерирани од страна на Светското Првенство досега.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобрите онлајн вистински пари слотови австралија.