е реки казино отворена во филаделфија

кој ја освои светот покер турнеја

Глобалната оператор го прави дигитален инвестиции во scalable platform технологија во Љубљана, Словенија – Comtrade Игри, водечката технологија на услуги на игри индустрија, објави дека стана Superbet ' s back-end платформа снабдувач со своите iCore – Претпријатието Игри Платформа и ќе служи како технологија зад Superbet е дигитален проширување.

Superbet е истакнат глобалната оператор и дел од водечка индустрија на Superbet група е реки казино отворена во филаделфија. "Да се има на правото платформа технологија е клучна компонента за нашата развојна стратегија," објаснува Sacha Dragic, извршен ДИРЕКТОР и основач на Superbet е реки казино отворена сега. "Ние се инвестираат многу во нашите сопствени sportsbook технологија и сега комбинирајќи го ова со Comtrade Игри' s back-end платформа ни дава пазарот водечка технологија магацинот е реки казино отворена во rosemont.
Comtrade направи голема ветување на многу агресивни миграција рок и ние сме биле многу импресиониран со својата посветеност да го достави на време кој ја освои светот покер турнеја. Comtrade Игри е iCore платформа успева multi-channel операции за да се интегрираат мало и онлајн работењето.Од една-back office алатка, iCore платформа способности вклучуваат скалабилност за највисок играч тома и customisation својства за агилни пазарна стратегија.Приспособен заедно оператор параметри да се интегрираат сите производи дополнувања и даватели на услуги, онлајн игри платформа успева multi-channel активност за операторот на дигитален оперативен модел. "Ние сме апсолутно воодушевени да биде избран како Superbet платформа партнер", рече Стивен Вљубените, Директор на Интерактивни во Comtrade Игри.
"Superbet планови се некои од најамбициозните имам видено и вие само треба да се погледне во калибар на тимот тие се собраа за да знаат дека се гради нешто посебно." Во Comtrade ние разбираме дека операторите сакаат да бидат во можност да изберете индивидуалните елементи кои им одговара на нивната бизнис без разлика дали тоа да биде заштитен или 3 лица софтвер.Нашата вештина е да се биде во можност да се повлече сето тоа заедно да се даде на операторот токму она што тие сакаат.Стивен Вљубените продолжува: "Нашата заложба за квалитет во платформа технологијата продолжува да биде наш основен бизнис фокус.iCore се протега на оператор е multi-brand стратегија со карактеристики како автоматски bonusing, детални играч сегментација и известување карактеристики за да го оптимизирате играч стекнување, задржување и reactivation кампањи.Известување модули се консолидираат за управување со приоритетите и да им се овозможи на операторите да креираат и следење на патоказот за мулти-канал и онлајн стратегии.Доставување на ветувањата што ги направи на нашите клиенти е изграден во нашата компанија е етос и ние треба да го очекуваме многу успешна соработка со Superbet. "Comtrade Игри е водечка независна софтвер снабдувач на гејминг индустријата, доставување на отворен гејминг платформи и стручни услуги и на онлајн и земјиште-базирани игри сектори. Comtrade Игри е предности во развојот на претпријатието софтверски решенија кои се засновани на стандардите за индустријата.Компанијата е производ портфолио вклучува онлајн игри платформи, сервер-базиран гејминг системи, живеат казина, и решенија, кои ќе им овозможат регулатори за следење и контрола на игри активности.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.