стратегии за победа во казино

најдобриот онлајн казино слот за турнири

Ѕвездите Група, порано Amaya, има најави дека ќе се стекнат со велика БРИТАНИЈА онлајн коцкање фирма Небото Обложување & Игри (SBG) за $4.7 милијарди долари, во договор со кој ќе се види на PokerStars родител стана главен играч во спортско обложување сектор исто како што НИ стои на работ на евентуално легализирање спортски книги на национално ниво.Готовина и акции зделка ќе се создаде најголемата светска јавно се тргува онлајн игри на компанијата и ќе претставува "значаен момент во Ѕвездите Група е историјата", според компанијата извршен ДИРЕКТОР Rafi Ashkenazi, во официјална изјава.Групата долго време сакаше да биде спортски обложувања голем играч.Следејќи ја својата $4.9 милијарди купување на PokerStars во 2014 година, Канадска компанија потроши малку време во подигнувањето на BetStars спортски книга и интегрирање во неговото јадро покер платформа.Во 2016 година, тоа преговараат $6 милијарди спојување со обложување гигант Вилијам Хил, но на крајот беше rebuffed од страна на вторите акционерите.Тоа потоа го доби својот раце на Вилијам Хил е Австралиски спортски обложувања операции преку неговото стекнување на CrownBets почетокот на оваа година.Благодарение во голема мера на неговата поврзаност со велика БРИТАНИЈА радиодифузер Небото, која долго време се одржа на права да се емитува во Премиер Лигата во фудбал, SBG стана еден од најголемите обложување и игри оператори во велика БРИТАНИЈА, особено во мобилната спортско обложување, која генерира 80% од своите приходи.Преку своите Небото Залог, Небото Вегас, и Небото Казино брендови, SBG има најголемата активна онлајн играч база во велика БРИТАНИЈА, која е една од најголемите светски регулирани онлајн игри пазари.Но, цената може да се смета за висока за друштво кое, до неодамна, планира Лондон ИПО со проценка која се смета како некаде помеѓу £2.5 милијарди долари (3.48 милијарди евра) и £3 милијарди долари (4.18 милијарди евра) стратегии за победа во казино. SBG е неревидираните годишни приходи беше £624 милиони ($870M) минатата година најдобриот онлајн казино слот исплати. "SBG функционира еден од светските најбрзо растечките sportsbooks и е еден од Велика Британија, водечки игри услуги", рече Ashkenazi најдобриот онлајн казино слотови австралија. "SBG е премиер спортски обложувања производ е идеален додаток на нашата индустрија-водечки покер платформа.Способност да се нудат две ниска цена стекнување канали на оваа големина обезбедува Ѕвезди Група со голем потенцијал за развој и значително ќе се зголеми нашата способност да се создаде победа моменти за нашите клиенти. "По оваа трансакција, Ѕвездите Група ќе имаат значително зголемен опсег и високо ценета глобален бренд портфолио," додаде тој.Ѕвездите Група рече дека договорот ќе овозможи таа да премине-продажба на играчи низ сите verticals.Тоа, исто така, ќе помогне да се подобри своите сопствени технологијата, преку стекнување на SBG портфолиото на иновативни мобилни апликации.Групата, исто така, ќе се надеваат дека новиот спортски обложувања моќ во велика БРИТАНИЈА и Европа ќе се обезбеди со отскочна во американскиот пазар, треба што авенија се отвори. најдобриот онлајн казино слот за турнири.