томи блек џек блек син

цезар казино бесплатни монети твитер

На Gettysburg казино предлог се соочува и со силен отпор од локалното население, историја фанови, а дури и НИ Национален Парк Услуга.Област бизнисмен Дејвид LeVan, кој е сопственик на бојното Поле Харли-Дејвидсон, мотоцикл застапништва во Gettysburg, сака да изгради коњ тркачката патека и казино само три километри од свети земјата каде што Граѓанската Војна беше пресвртна точка во јули 1863. Илјадници Пенсилванија жители, годишно Gettysburg посетители, и историските групи низ државата се излезе во опозиција на казино предлог.Повеќе од 7.000 лица потпишаа петиција за да го блокира коцкање место, и Националните Паркови Конзервација Асоцијација (NPCA) и НИ Национален Парк Услуга, исто така, јавно се спротивстави на проектот томи блек џек блек син. "Со над еден милион семејствата, училиштето групи и други посетители се подготвени на бојното поле секоја година, Gettysburg Националната Воена Парк веќе е докажано да биде траен дел на заедницата," на NPCA се вели во соопштението. "Одобрување на коњ тркачката патека и казино засекогаш ќе го промени ова богатство место." Пенсилванија е Коњ Тркачки Комисија (HRC) има уште еден лиценца што тоа може да се додели на квалификуван понудувач кој сака да изгради нови трки објект.Се разбира, секој потенцијален инвеститор само понудата на таков тркачки место треба да тие, исто така, да им биде дозволено да им понуди на игри, како на коњ тркачки индустрија е на умирање текот на последниве децении.Пред една година, на HRC формално отфрли план за да се воспостави racino во западниот дел на државата.Дека ослободени трки лиценца, и LeVan се пресели напред со развој на казино во Gettysburg.Дербито лиценца доаѓа со $50,000 апликација провизија и дополнителни $50,000 наплаќаат по одобрување.Откако дербито на лиценцата е издадена, и само тогаш, ќе Пенсилванија Игри Одбор за Контрола разгледа одобрување на нов објект за игри.Кои лиценца, сепак, доаѓа на многу побрз цена, со $50 милиони дозвола задолжен за слотови, и $16.5 милиони евра за маса игри.На HRC вели понудите се должи во јуни, но до денес, само LeVan е заинтересиран.Кој би можел да биде на стравувањата од потенцијален програмери кои државата е readying да се олабави своите игри закони.Иако HRC не е потребно да се издаваат на финалната дозвола, многу се загрижени Gettysburg е во голема мерка недопрени заедницата, во однос на комерцијален развој, е во прашање цезар казино слободни монета линкови. LeVan, а Gettysburg мајчин кои присуствуваа на градскиот колеџ, вели тој има само областа на економскиот просперитет во умот.Тој објаснува дека локацијата на неговиот Gettysburg казино ќе биде три милји од реалните на свети боиштата каде нагоре до 50.000 Унијата и Конфедерацијата војници кои ги загубија своите животи за време на три-дневна ангажман во 1863 цезар казино бесплатни монети 2021.
Тоа е подалеку од далечина, LeVan правилно укажува, од Долина Гради Казино Одморалиште е од Долината Гради Национално Историски Парк. LeVan верува игри место само ќе се зголеми туризмот и направи Gettysburg повеќе привлечен дестинација за пошироката демографски. "Како што веќе сте го виделе во Пенсилванија, игри и Пенсилванија е богато историско наследство може да коегзистираат доста убаво," LeVan се вели во соопштението овој месец. "Имаме можност да се направи нешто посебно тука." цезар казино бесплатни монети твитер.