хард рок казино sioux ајова сити

mgm казино часа националните харбор

Обид да се прошири казино игри во Арканзас може да биде доделена на ноември гласање.На Арканзас Победа Иницијатива (AWI), кој е зад притисни за промена на државното уставот за да се овласти до три казина во државата, рече дека оваа недела таа верува дека тоа беше доволно потписи за петиција сила на референдумот.Групата беше доделена на 30-дневниот рок минатиот месец, откако се поднесени 92,120 потписи за законодавната власт, надминување на 84,859 потребни за да се квалификува за гласање.Но, некои од овие се покажа како невалидна, од луѓе кои се потпишаа повеќе од еднаш или кои не биле пријавени за гласање, оставајќи групата кратко.Само во текот 65,000 потписи од оригиналната серија се потврдени од страна на државен секретар канцеларија досега, додека AWI рече оваа недела дека тие се собраа околу 50.000 повеќе, кои, исто така, ќе треба да биде потврдена.Уставниот ливче бара потписи од избирачите во износ до 10% од вкупниот број дадени гласови за канцеларијата на гувернерот и половина определен процент од 15 различни земји.Портпарол на AWI Роберт Coon рече оваа недела дека тој бил "доста сигурни" неговата организација сторил доволно за да го сила ливче, додавајќи дека приемот на кампањата била "прилично позитивно." "Нашата кампања опфатени значајни земјата во краток период на време, бидејќи гласачите низ државата се разбере позитивно влијание и во овој предлог ќе има во форма на работни места, економски развој, туризам, и на даночните приходи", рече Coon хард рок казино sioux ајова сити. "Ние сме задоволни со резултатите на секретарот на државата валидација на процесот, а ние и понатаму сме убедени во нашата способност да се добие број на потписи потребни во текот на следните неколку недели да се одржи овој амандман на гласачките овој ноември." Додека казино коцкање е строго забрането во Арканзас, државата не дозволи parimutuel обложување на коњ и куче трки во две лиценцирани песни.Овие песни се исто така им е дозволено да нудат електронски "игри на вештина," кои вклучуваат блек џек и видео покер и слот машини.Арканзас гласачи го отфрлил неколку казино легализација предлози од 1994 година, иако тие не гласаат за да го одобри создавањето на лотарија во 2008 година хард рок казино sioux град ајова концерти. Во меѓувреме на државата Гувернерот Ас Hutchinson има рече тој, е спротивно на планот.Кампањата предлага создавање на казина во Boone, Милер и Вашингтон окрузи хард рок казино sioux град вс. Cherokee Нација Забава, која работи девет казино својства во Оклахома, вклучувајќи Хард Рок Hotel & Casino Тулса, рече дека тој ќе се инвестира во Вашингтон Каунти имот треба да гласачи да се одлучат за измена на уставот. mgm казино часа националните харбор.