Mgm казино часови на работа

најдобро рангирани слободни слотови стан

Ден Четири на Европската Покер Турнеја (EPT) престане во Барселона имаше апсолутно сè.Тоа беше поранешните шампиони се борат за нивните животи, back-to-back конечна табела можности и животот се менува реката картички; но кога се пуши расчисти, и на турнирот област беше vacated, Том Мидлтон била сеуште водечка финалето од 24 играчи mgm казино часови на работа. [img учтивост на Покер Ѕвезди Блог]денот започна со елиминацијата на актуелниот шампион, и кога тоа се случи, сиромашните lad дури и не се пот. Mikalai Pobal добивање на тоа во со [Оглас] [Кк], наспроти [9c] [9h] на Glib Kovtunov – flopped quads крај дека малку спор во брзање.
Full Tilt Покер (FTP) Амбасадор, Dermot Blain, двојно преку Jacek Markowski, во старо директно на игралиште.Џеб aces малтретирање, по ѓаволите, надвор од џеб четири на Markowski; но Blain беше во можност да се здобијат со било влечење и беше елиминиран од неколку нивоа подоцна.На кратко-рангирани Кевин Iacofano имаше слични возење.Тој исто така двојно кога неговото [Кс] [3d], кои се наоѓаат три на flop двојно да се зголеми преку [Ах] [5h] на Pasi Sormunen.Потоа, само за да докаже тоа не беше fluke, тој го направи тоа повторно, овој пат против EPT7 Шампион Барселона, Кент Lundmark, кога неговото [Кс] [Jd] најде крал на flop двојно да се зголеми преку [Та] [9c] на поранешниот шампион.Сепак, Lundmark ќе го имаат последниот смеат кога пар заплеткано за последен пат со ace-десет од Швеѓанец докажување на премногу силна за ace-осум од Iacofano и Американскиот беше надвор.За големи се протега на овој натпревар, човекот од Либан, Алберт Daher, изгледаше како тој може да биде вистинска сила; но тоа заврши кога тој истрча џеб nines во џеб aces на Madis Muur – кец на пораз завршува Daher е надева на back-to-back големи конечните табели, по неговата второпласираниот настап на Светот Покер Турнеја (WPT) Заслуга Кипар Класичен на fortnight одамна mgm казино часа спрингфилд ма. Anara Alekberovas беше во потрага добар за back-to-back EPT Барселона конечните табели по елиминирање на Жак Torbey mgm казино во балтимор мериленд. Torbey прави потег со [8h] [7h] и Alekberovas повикувајќи со џеб nines, да се испрати друг Либански конкурент на железница најдобро рангирани слободни слотови стан. Alekberovas заврши на четвртото место минатата година.Тогаш сме изгубени EPT7 Барселона Шампион Кент Lundmark.На Швеѓанец заеднички пораз на [Та] [7c] [2d] со неговите колеги Скандинавските Pasi Sormunen.Чипови отиде во средината како две групи на автомобил копчиња и две карти подоцна Lundmark беше исчезна. [Qd] [Td] не е доволно добар за да победи на сет на deuces за Перка.На PokerStars Тим Про, Christophe Де Meulder, се најде аса да се ослободите од семоќниот [7c] [5d] на Шон Вилсон.Кец на flop прави животот убав лесен за Де Meulder, но последната преостаната црвено лопата про ќе бидат елиминирани набргу откако во рака против Едуард Bhaggoe.Белгискиот го зедов тоа во добра со [Ах] [Та] во потрага посилна од [Kh] [Qh] на Bhaggoe; но суров кралот на реката барајќи тоа е време дека Де Meulder изгуби главата.Тогаш некои движење од големите момци на врвот на топ листите.Тим Мидлтон елиминирани Даглас Souza: кралевите наспроти десетици, да се земе во чип води; но Kimmo Kurko отиде еден подобро кога тој елиминирани Yakov Nuchin: асови, наспроти ace-кралицата-одговара да го претекне него на врвот.Три исклучително опасни предатори се следната да падне.Во форма Мајк Вотсон ја доби со [Ах] [3h], но беше rivered против [Кд] [5d] на Dikovic Дејан; финалето поранешниот EPT Шампион Димитар Danchev по него да железничкиот и потоа Кевин Vandersmissen загуби од кога неговиот квинс налетав на ace-џек на Kurko – кец на реката испраќање на многу милувал Белгискиот на железнички Jamila Фон Perger беше последната преостаната женски, и тоа многу скоро се менува кога таа се тоа држи во џеб четири против ace-девет на Ден 1B чип лидер Флориан-Dimitrie Duta.Кец на flop оставајќи Фон Perger со само два испис и таа се најде еден на реката за да се биста Duta во еден од рацете на ден најдобро рангирани долго слот toaster. Ole Schemion Води Високиот Roller На €10,000 High Roller го видел 168 лица и само 90 од нив остануваат по првиот ден е игра.Чип лидер е Масла Schemion со 393,600 чипови по победата три начин сите-во што видов Винсент Verdickt и €50к Супер High Roller шампион, Vitaly Lunkin, елиминирани. Schemion држи кралевите против ace-кралот на Lunkin и џеб петки на Verdickt.Каубојците одржа и Schemion беше во можност да плови низ остатокот од денот.Игор Kurganov (315,300), Џерард Пике (308,500), Јуџин Katchalov (260,400) и Philipp Gruissem (205,00) вкусот на талент лево во тој натпревар.Алан Рој Зема Убаво €2к Победи поранешниот Partouche Покер Турнеја (PPT) победник, Алан Рој, има зедов €118,200 во многу тешка €2к поле што го видов три начин акција слезе меѓу Французинот, поранешен WSOP светски шампион Џонатан Duhamel и високо талентирани Мартин Czuczor; Рој тепа Czuczor главите-up, додека Duhamel заврши трет.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобро рангирани долго слот toasters.