најдобро рангирани слободни слотови стан

барови во внатрешноста на круната казино мелбурн

На Невада Автопат Патрола полицаец беше во критична, но стабилна состојба рано во средата.На полицаец беше погоден од автомобил управуван од очигледна carjacker на Меѓудржавни 15 најдобро рангирани слободни слотови стан. Инцидентот се случил во близина на Лас Вегас во Дресот на околу 12:30 часот вторник.Женски возач подоцна беше застрелан мртов од страна на полицијата и на автопат.Откако возачот се појави да биде постигнување за полицаец е оружје, таа беше застрелан неколку пати од страна на други полицајците, врз основа на првичните извештаи.Полицијата верува таа, исто така, бил вооружен со нож.Полицајците отпуштен помеѓу 20 и 25 снимки на осомничениот, KLAS, локалната ТВ станица, рече, врз основа на информации од еден очевидец.Ниту повреден полицаец, ниту починатиот осомничен веднаш беше да се идентификува.Тоа се појавува на женски carjacker првично беше гонет од Одделот за Помилување и Казнување службеници кои произлегуваат од претходен инцидент, KLAS пријавени.Полициската потера која траеше околу 20 минути.Ада Барнс & нејзиниот сопруг да ми кажете што го видов на полицаец laying down скок ленти.Неколку моменти подоцна, тие велат дека го видов некој виси надвор од автомобилот, додека на женските осомничен чуваат возење. @8NewsNow @davidcharns pic.twitter.com/xXOs3xM5DQ — Vanessa_Murphy (@Vanessa_Murphy) јули 28, 2021 На полицаец стоеше надвор од својата полицијата cruiser во southbound ленти на автопатот, кога тој беше повреден од страна на автомобилот.Автомобилот може да се во спин на време.На полицаец бил поставување на шила да demobilize на carjacker возилото кога влијание се случи.На сила од несреќата се наметнува на полицаец, преку автомобил е шофершајбната, KLAS рече.Опис на повредите не беше веднаш на располагање.На Метро полициски хеликоптер слета на автопат и да се транспортираат на полицаец во близина на Универзитетски Медицински Центар, Лас Вегас Преглед-Весник пријавени, врз основа на информации од анонимен извор од полицијата.Сведок Милтон Изгореници кажано KLAS тој го виде полицаец место шила на автопат, и тогаш ја видов колата штрајк на полицаец.Ох човек, тоа е само луди!" Изгореници кажано KLAS најдобро рангирани долго слот toaster. Дека беше најлудите дел од сето тоа, само гледа половина на телото на шофершајбната, само да се биде како на ragdoll, само ќе и назад." Во еден момент, Меѓудржавни 15 беше целосно затворен помеѓу Фламинго Патот и Чарлстон Булевар и беше блокиран во други локации, премногу најдобро рангирани долго слот toasters. Northbound ленти повторно во прв план.Потоа, southbound ленти повторил.Инцидентот очигледно доведе до пренатрупани локални патишта во областа околу Лента, како што се Сахара Авенија.Неколку казина се наоѓа во близина.Претходно овој месец, а Лас Вегас Метро полициски службеник бил хоспитализиран со прострелни рани.Пукањето се случи со текот на јули 4 викенд.Полицијата на Ал Дејвис Патот во близина на Allegiant Стадион за да се истражи нарушување.На оф-Лента стадион е само западно од Mandalay Bay Одморалиште и Казино.За време на инцидентот, полицијата презеде човек во притвор, кога тој наводно го грабнала службеник е пиштол за време на борбата и отпуштен истрел што го погоди службеник.Тој беше хоспитализиран за оние кои не се опасни по живот повреди.Линдон Troung, 28, беше обвинет за батеријата со употреба на смртоносно оружје на прв responder, батерија, што резултира во значителни телесни штета, и се спротивставува на јавен службеник со огнено оружје, според Преглед-Весник. барови во внатрешноста на круната казино мелбурн.