дел лаго resort & casino во waterloo

њујорк

По неколку години на подготовка и контроверзии и нешто повеќе од една недела пред добивањето одобрение од Масачусетс Игри Комисија, Дин Места Ltd.'s (NASDAQ: ДИН) $2.6 милијарди казино, хотел и забава комплекс, Бис Бостон Харбор, официјално ги отвори своите врати за јавноста во 10am во неделата, јуни 23, 2019 дел лаго resort & casino во waterloo. Илјадници посетители, наводно, биле при рака за големото отворање, некои пристигнувањето како почетокот 3am да биде меѓу првите да ја внесете врати од 3.1 милиони квадратни стапки водата сопственост.Учество во лента за намалување на церемонијата заврши со денот огномет, беа државници и мал број од околу 5,000 нови работници на она што е на државата трети казино.Се наоѓа на 33-хектари земјиште по историски Мистика Река во Еверет, Масачусетс, сопственик-оператор Дин Места Ограничен, одговорен за Дин и Дин Бис Лас Вегас, заедно со Дин Макао и Дин Палата Cotai својства преку своите Дин Macau Ограничен подружница, што се очекува 50,000 за посета на неделата и околу 8 милиони евра на годишно ниво.Пет-ѕвезда луксузно одморалиште карактеристики 27-приказна кула изложен 671 гостин соби и апартмани со голем број на подот планови кои се движат од 650 квадратни ft да 1,350 sq ft апартмани, заедно со 3,350 квадратни метри на две спални живеалишта и две 5,800 квадратни метри вили.Зачудувачки внатре и од надвор, имотот може да се пофали уметност од целиот свет, вклучувајќи ја и познатата 2,000-фунта "Попај" статуа од страна на познатиот уметник Џеф Koons, купени во Sotheby ' s аукција со Дин Места основач Стив Wynn за $ненамерно самоповредување, додека 28.2 милиони денари, и на Престон Bailey-дизајниран флорални рингишпил со 83,000 цвеќиња и 11,000 накит, додека гостите ги споделат своите соби со значајни Рој Lichtenstein работи.Други погодности вклучуваат 15 чисто и high-end јадење и дневна места, бутик ноќен клуб, пет-ѕвезда 26,000 sq ft бањата со 17 третман соби, 10,000 квадратни ft на луксузните продавници на мало, до 50.000 квадратни.ft.на делив простор за состаноци и 37,000 квадратни.ft.големиот ballroom со непречен ставови и шест хектари Бис Harborwalk, која се карактеризира со 21,000 квадратни.ft.отворено водата настан тревник, пикник и јавно прикажување области.Казино е 210,000 sq ft на игри на среќа се наоѓа на две нивоа и е дом на повеќе од 3,100 слот машини, 144 табела игри, вклучувајќи ги и приватните коцкање салони и високо-граница игри соби, и ексклузивен 88-табела покер соба.Заедно Еверет Градоначалникот Карло DeMaria, Главен Извршен Директор за Дин Одморалишта, Мет Maddox, се присетува стои заедно некои седум години на сајтот претходно се користат за индустриски цели, каде што немаше ништо.Според WCVB-ТВ, канал 5, Maddox рече.. њујорк. "Сега има илјада зрели дрвја, 50,000 цветни растенија, десетици илјади грмушки и жива крајбрежје за прв пат во 100 сто години." На новинската агенција понатаму известува дека Maddox, исто така, неодамна изјави Асошиетед Прес дека " тој предвидува Бис Бостон Харбор да стане образец на компанијата во иднина и на казино индустријата пошироко како Дин Места продолжува да ја прошири својата стигне до други градови.' Тоа е проектиран од страна на државата, пратениците кои во првата година од работењето, што Дин Места има опишано како "најголемата приватна една фаза на изградба проект во историјата на Комонвелтот на Масачусетс," ќе генерира $540 милиони евра во казино приходи, и во рамките на првата фискална година, околу $98 милиони даночни приходи.Благодарение на 2011 година, Масачусетс владата донесени се Прошири Игри Акт, кој дозволено Лас Вегас стил игри во Нова Англија состојба и формирани три територии, Масачусетс Игри Комисија издаде целосна казино лиценца да Дин Места во Еверет, MGM во Спрингфилд, и "слотови-само" лиценца за Penn National Игри е Plainridge Парк Казино во Plainville проектот беше објавен во 2015 година како Дин Еверет, и подоцна преименувана Дин Бостон Харбор откако во 2018, адвокати за двете Стив Wynn и Дин Места побара дека 76-годишниот името да бидат отстранети од Масачусетс Игри на Комисијата за бараж листа.Неодамна, парични казни $35 милиони и $500,000 беа издадени и платени од страна Дин Летувалишта и Главен Извршен Директор Мет Maddox соодветно, за неуспех соодветно да се реагира на сексуалната злоупотреба на наводите против компанијата е поранешен Претседател и извршен ДИРЕКТОР во текот на неколку години.Додека Стив Wynn ги негираше сите од тврдењата, во февруари 2018, тој последователно оставка од Лас Вегас Лента-со седиште компанијата тој е основана во 2002 година дел лаго одморалиште и казино во waterloo. Се граничи Градот Бостон и околу пет километри од Меѓународниот Аеродром Логан, Бис Бостон Харбор беше, на јуни 12, 2019, даде зелено светло од страна на државните коцкање регулатори за да го отворите.Превоз до и од имотот во содржат Бис создаден мотор тренери, бродови и сите сезона вода ферибот систем, Бис Премиум Харбор Бродови.Директни вози од T и други Бостон-област локации се исто така достапни и ако планирате за возење, и лице место и офсајт паркинг, како и камериер услуги, исто така, се нудат. њујорк.