нови покер сајт во индија

казино во њу џерси во близина на мене

Додека бев plowing преку мојата дневна доза на онлајн коцкање индустрија билтени претходно оваа недела, Казино Филијалата на Програмите' "8 Мора да се Следат iGaming Твитер Гасови" пост ми го привлече вниманието.Одржување на чекор со најновата во онлајн коцкање индустрија може да биде работа во себе и кој има време за да прочитате голем број на вести секој ден, како можам да направам?Многу побрз начин да се задржи на врвот на најновата е од следниве влијателни и информативни iGaming Твитер гасови.Идентификување на она што се храни, да ги следат може да потрае некое време, и ова е причината зошто ние го сакаме листи кои ја завршат целата работа за вас.Нашата сопствена Калвин Ayre направени врвот на Казино Приклучат Програми (ЗЗП) листата со @CalvinAyre доаѓаат во на бројот три, заедно со еден од нашите омилени индустрија личности и високотонци @AgentMarco како број еден, и фантастична Твитер доводите да се следат.Еве ја целосната листа на Твитер гасови се препорачува од страна на КАПА: 1- @AgentMarco - Марко Valerio 2- @ppapoker - Покер Играчи Алијансата 3- @CalvinAyre - Калвин Ayre 4- @GamingTodayNews - Игри Денес 5- @WayneParryAC - Вејн возење низ сите 6- @Тод Fuhrman - Тод Fuhrman 7- @phil_hellmuth - Phil Hellmuth 8- @CAPTalk - КАПА iGaming Ажурирања Надвор од осум сметки поставени, јас бев веќе следните шест, па ви се заблагодарам @CAPtalk за воведување на мене да уште две одлични извори на информации.Јас би сакал да споменам уште неколку врвни доводи, бидејќи вие не може да се следат многу информирани индустрија професионалци и публикации на Твитер. @VictorRocha1 - Виктор Rocha е Главен и одговорен Уредник на Pechanga.net, на објавување на покривање на Индиски Игри и други племенски вести нови покер сајт во индија. Rocha е редовен соработник на конференцијата сесии, а поздрави личност на сите настани и има право заработил висока почит во коцкање индустрија во целина.За ништо Индиски Игри, Rocha е Твитер храна е една. @OPReport– Крис Grove е човек зад OnlinePokerReport.com и тој е толку остар како што тие доаѓаат.Неговата специјалност е НИ регулирање на онлајн покер сепак, неговото знаење се шири далеку над овој предмет. Grove е Твитер храна е особено сочни кога тој учествува на седницата или слух и обезбедува следбеници со континуирано живеат ажурирања нови покер соба св. августин. @BillPascrell3rd– Сметка Pascrell III е еден од индустријата е омилен јазик, особено кога зборуваме на тема за нешто Њу Џерси нови покер машини за продажба.
Pascrell беше длабоко инволвиран со притисни за онлајн коцкање регулатива во Градината Државата и продолжува да обезбеди вредни информации и ажурирања за тоа како работите се одвиваат на пазарот казино во њу џерси во близина на мене. @AsianGaming– Ros Одам на AsiaGamblingBrief.com е жената која стои зад ова Твитер сметка, исто така позната како "Кралица на Азиските Игри".Вејд се занимава и со конференции, настани и содржини во Азија коцкање индустрија за години и е добро поврзан во просторот.Следи сметка да се задржи на врвот на нешто Азија. @IfrahLaw– Џеф Ifrah на Ifrah Закон е висок профил iGaming правник со висок профил iGaming клиентот листа казино во новиот рај индијана. Ifrah неодамна започна IfrahOniGaming.com, блог служат како врвен правен извор на вести за iGaming во Америка.Да се следи неговата фирма е Twitter feed за up-to-date регулаторните информации, вести и анализи.Па таму ќе одат, некои извонредни iGaming Твитер гасови за да се задржи што ќе и се случува.Не заборавајте да го следи @RebeccaLiggero, @MistaBill и @CalvinAyreNews премногу.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во њу џерси државата.