како да се нагоре ниво во doubledown казино

зошто девизен курс не е коцкање

Правен sportsbooks во сад печатени повеќе од $9 милијарди долари од спортско обложување билет лизга во првата година по историски Врховниот Суд донесе одлука.Тоа беше Можат да 2018 дека Врховниот Суд пресуди 6-3 дека долгогодишната сојузна забрана за спортско обложување познат како на Професионалните и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA) се повредени анти-commandeering толкувања на Уставот е Десеттиот Амандман.Државите потроши малку време во поставување на сопствените регулаторни услови да управуваат со обложување активност, и коцкари биле желни да ги стават своите пари надолу, бидејќи.На Асошиетед Прес составил достапни финансиски статистики на правни sportsbooks, и заклучи дека околу $9 милијарди долари во облози се wagered во текот на првата година.Важно е да се напомене дека бројот е рачка (вкупно облози поставени пред добивки исплатени) – не нето победи.Вкупниот број веројатно е поблиску до $10 милијарди долари, но повеќето држави се уште не се изјасниле дека нивните Може да броеви," АП писател Вејн возење низ сите наведени.Правен спортско обложување е оперативна во Делавер, Њу Џерси, Западна Вирџинија, Пенсилванија, Род Ајленд, Мисисипи, Ново Мексико, и се разбира, Невада.Бруто игри приходи (GGR) од спортско обложување во Ново Мексико не е јавно, бидејќи државата е казина се управувани од страна на својот Мајчин Американски племиња.Либерализацијата на спортски обложување на федерално ниво има обезбедено значителна нови приходи крак за казина.И во одредени пазари, тоа е игра критична улога за здравјето на индустријата за игри.Атлантик Сити виде пет казина блиску помеѓу 2014 и во 2016 година како да се нагоре ниво во doubledown казино. Две повторил минатата година, создавање на интензивна битка за удел на пазарот.Спортско обложување – правни и во-лице и онлајн – има испуштивме индустријата со повеќе игри долари.Година до денес, казина и две коњ тркачката патека sportsbooks имаат освоено речиси $100 милиони евра од нивните спортски обложувања операции зошто коцкање реклами не треба да бидат забранети. "Првата година во Њу Џерси е спектакуларен," DraftKings букмејкер Џони Avello рече на Градина Државата перформанси зошто коцкање реклами треба да се забрани.

"Иднината е умот-дува, и со осум држави активни и дополнителни седум овластени да понуди спортски wagering во 2019, DraftKings е позициониран за да се остварат овие и следните пазари." Американскиот Gaming Асоцијација, рече во својот годишен "Државата на Државите-2019: На АГА Анкета на Комерцијалните Казино Индустријата" дека приходите од спортско обложување се зголеми до $430.2 милиони евра во 2018, до $168.9 милиони од претходната година.Еден од повеќе значајни трендови следниве Врховниот Суд одлуката беше промена во позицијата на професионални спортски лиги, од кои многу одамна се противат легализација на спортско обложување," на АГА извештај објасни.Секој од "големите четири" про спортски лиги – на МАК, MLB, NBA и NHL – наполнил партнерства со индустријата за игри компании.Тие се разликуваат од маркетинг и промоција пакти, до регулаторната следење на услуги за да го надгледува и откривање на сомнителни обложување спортски модели.Невада останува на врвот спортски обложување на пазарот и проширување на sportsbooks во нови членки нема да имаат негативно влијание операции.Во текот на последните 12 месеци, Сребро Државата oddsmakers имаат освоено $319.6 милиони на 6.12 проценти победи стапка.Што е 23% од година-over-година добивка. зошто девизен курс не е коцкање.