казино во њу џерси во близина на мене

chukchansi злато казино телефонски број

Онлајн казино оператор Ориентални Игра е обложување голема што државниот регулатор на Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCOR) ќе успее во својот план двојно да го зголеми својот приход од меѓународно лиценцирани коцкање оператори во 2018 казино во њу џерси во близина на мене.

Брајан Ang, претседател на Филипините-базирана Игра Ориентални, беше цитиран од страна на Манила Билтен велејќи дека тој очекува PAGCOR да ги постигне своите приходи цел за лиценцирани онлајн игри оператори оваа година на грбот на зголемување на популарноста на електронски коцкање казино во новиот рај индијана. "Навистина сум убеден дека оваа индустрија се случува да се земе off.За мене ова е многу добра состојба, ние навистина сакате да добиете поддршка од PAGCOR," Ang кажано локалните новинарите во неодамнешното интервју.Како и гласање на доверба на Филипините коцкање пазарот, Ang рече дека Ориентални Игра планира да ги прошири своите операции во земјата.Извршниот рече дека тие планираат да го зголемат бројот на игри маси од сегашните 22 до 31. Компанијата, исто така, ќе биде во за вработување на треска како тие планираат да rollout нови придонеси во иднина казино во њу џерси државата. "Ние се случува да се прошири нашата канцеларија како ние се обидуваме да се направи нови игри, и технологија.Значи ние треба да се вработи повеќе луѓе на локално ниво или дури и се врати на добри луѓе кои работат во Дубаи, Катар, Кина, Кореја," Ang рече chukchansi злато казино телефонски број.
PAGCOR стол Андреа Domingo најави минатата недела дека државниот регулатор е надевајќи се да се соберат PHP6 милијарди долари (US$115.4 милиони евра) од Филипините, префрлани игри оператор (POGO) лиценцирање шема во 2018, кога сите негови licensees стане оперативен. PAGCOR има издадено POGO лиценци за најмалку 45 онлајн казино оператори и 10 спортско обложување оператори, бидејќи тоа беше воведен во 2016 година chukchansi казино собна услуга мени.

Domingo рече дека тие ќе привремено да го запре издавањето на онлајн коцкање лиценци се додека не гледа доволно побарувачката. "Причината ние сме за проектирање P6 милијарди долари бидејќи имаме ова сега ревизорските услуги.Тие се сега инсталирање на апликација, која ги интегрира системи за онлајн казина и PAGCOR.Ние сега може да се види реално време облози," Domingo рече.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.