рулет колку пати иста боја

видеото 5 казино палата тим

Во понеделник во 1pm, на Cherokee Нација на Оклахома ќе биде домаќин на официјалниот врвот исклучување на церемонијата за нејзините најнови бизнис потфат во Делавер Каунти во близина на Автопатот 59 и Источна 250 Патот пресекот.Племето скрши земјата на Cherokee Казино Grove, нејзините 10 игри место, на 28 Март и од тогаш, според проектот функционери тоа е полна пареа напред.Оние од кои се очекува да учествува во церемонија во прилог на Шефот на Сметка на Џон Бејкер, вклучуваат Cherokee Нација Бизниси извршен ДИРЕКТОР, Шон Slaton, Cherokee Нација Племенски Советници членови, и Марти Follis, градоначалникот на Grove.Казино проект, кој се наоѓа на поранешниот неразвиени пасишта, северозападно од Гроув, Оклахома беше купена од страна на Канзас Друштво со Ограничена Одговорност, Arrowhead Група, ДОО за $350,000 од Ричард Елис со Езерото Земја Сопствени Домови, Inc., на 22 август, 2013 година рулет колку пати иста боја. На ден по трансакција, имотот е насловот беше купена од Arrowhead Група, LLC.за $450,000, како што е наведено од страна на рекорди, со Cherokee Нација Забава ДОО видеото 5 казино палата мрежа panel. Slaton кажано Гранд Езера Вести, "Ние сме outpacing изградба [цели]," и, "Ние сме една недела во пресрет на изградба распоред, бидејќи ние сме се движат брзо на тоа." Тој рече дека по понеделник церемонијата, некои надворешните ѕидови може да оди нагоре и некоја работа за внатрешни работи се очекува да започне.Тој рече дека за забрана на временски задоцнувања, се очекува да остане во пресрет на распоред и ако тоа се случи, племето е целта на отварање на казиното, кон крајот на оваа година или почетокот на 2017 ќе бидат исполнети.На $23 милиони објект ќе се потсетува на селски ложа и ќе биде лоциран на Автопатот северна 59, во она што е попознат како Том Мачка Агол.Во прилог на 400 електронски машини, 39,000 квадратни метри објект ќе вклучува музика во живо место, целосна услуга бар, настан простор и простор за танцување.Казино се очекува да се вработат нагоре на 175 лица видеото 5 казино палата упатство. Cherokee Казино Grove е племето вториот казино во Делавер Каунти.Првиот, Cherokee Казино & Хотел Запад Siloam Извори, отворена во 1994 година во Западна Siloam Извори вработени и повеќе од 700 луѓе видеото 5 казино палата тим.

Cherokee Казина се исто така управуван од племето во шест други заедници, како и Ќе Роџерс Падови, коњ игри објект во Claremore, и Хард Рок Hotel & Casino во Тулса Catoosa. iphone 6 charger slot not working.