казино ohne einzahlung мит startguthaben

reddit покер предат и да одат

Борбата да се тврди шестиот лиценца игри на среќа во Мериленд сега е на по двете држави е Домот на Претставници и Сенатот, гласаа да одобри нови игри проширување на законодавството во државата е Принцот Џорџ Каунти.Државен гувернер Мартин О'Malley беше брзо да потпише мерка, која сега е на пат да биде изгласан во наредните националната референдум ова доаѓа ноември.Додека оваа вест треба да прстен музика до ушите на игри компании кои имаат интерес за поставување на продавница во Мериленд, еден меѓународен игри компанијата е веќе гледа напред кон градење на казино во областа, кои, пак, веќе се подготвени на огромен гнев од некои локални игри оператори.Според Ројтерс, MGM Места Меѓународни веќе има договор во место со инвеститорот Peterson Cos за казино да биде изградена во Националниот Харбор, камен е фрлаат од Вашингтон D. реката пред.Звучи прилично јасна, нели?Добро, да не кажам дека на Penn National Игри, Пенсилванија (сад)-базирани игри облека, кои се поставени отпад на она што го нарекува како "назад соба" wheeling и справување помеѓу MGM и Национални Харбор казино ohne einzahlung мит startguthaben. "Тоа е прилично јасно да ни дека fix е во, во Мериленд кој е шокантно", рече Пен Националниот извршен ДИРЕКТОР Петар Carlino на неодамнешни повици со аналитичари како цитирани од Ројтерс.И покрај тоа што се смета дека како политика во полн цут, Пен Националните е одлучен да го донесе во борбата за своите многу поголем меѓународен коцкање компанија казино оклахома старосната граница 18. "Можете да цениме дека ова ќе биде многу драматична борба и ние сме подготвени за тоа," Carlino додаде казино ohne umsatzbedingungen ohne einzahlung. Penn National доби многу јава на ова, особено, бидејќи компанијата е една од најпознатите жесток гласови во лобирање функционери да одобри нови игри проширување законодавство.Компанијата наводно, потрошени $877,433 во оваа борба, во споредба со MGM, кое, наводно, дури и не поминуваат повеќе од $50,000 се борат за истата причина reddit покер предат и да одат. Penn National веќе работи на бројот на коцкање установи во областа, вклучувајќи Холивуд Казино и Rosecroft Raceway подигнат коњ трката.Со што може да потенцијал се Мериленд најголемите коцкање проширување од 2008 година, компанијата не само нека MGM flex нејзините корпоративни мускулите за да го добие она што го сака.Во прилог на Националните Пен, MGM, исто така, се соочува со опозиција од Cordish Cos, која неодамна отвори најголемиот казино во државата – и еден од најголемите во државата: Мериленд во Живо!.Додека не се како директен со неговите критики на MGM е "назад-channeling", Cordish Cos управување со партнерот, Џо Weinberg, објасни процесот треба да го преземе својот природен тек во фер за оние кои се заинтересирани за изработка на понудите reddit виножито 6 strat рулет. "Основна премиса на потенцијалните промени на игри закони во Мериленд, особено прилог на потенцијални нови шестиот мега-казино, треба да биде фер кон постојните licensees како нас, кои се направени големи инвестиции врз основа на државата актуелните правила," Weinberg рече.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre reddit покер се кандидира уште еднаш.