казино вози ѓорге де loup

замок казино промо код постојните корисници

Даг Polk, на само-прогласен за "најдобра No-Limit Hold' em играч во светот " го има скршена рекорд за најмногу пари нема додека стриминг во живо на Грч со преземање на одредување на $700 купи-Килиманџаро во случај на PokerStars за $162,000 казино вози ѓорге де loup. Минатиот месец, Артур Crowson во текот на PokerListings направи одлична работа на изложување на покер заедница на најдобрите покер потоци кои заземаат дигиталниот звучните бранови во текот на Грч Кули казино вози furiani livraison на живеалиште. Crowson треба да додадете уште еден поток за да ја таа листа, и тоа им припаѓа на Даг Polk.Кога PokerStars објави планови за да биде домаќин на нов турнир серија наречена "Планината Серија" мојата непосредна реакција беше " што е поентата?' Тоа звучеше како идеја која падна на пет минути разговор со вода ладилникот во PokerStars СЕДИШТЕТО.Тоа беше uninspiring.Тоа го направи нема никаква смисла.Темата на серија не се поврзете со мене како клиент на сајтот.Тоа ќе бидат брзо заборавени.Сега, благодарение на Polk, тоа ќе биде запаметен по малку подолго.Во недела, април 10, Polk зеде надолу по Планината Серија Килиманџаро {9-Max, Freezeout} настан.Тоа беше $700 купи-во настанот.Таа носеше $750,000 гаранција казино вози geant казино hyeres. Polk зеде првата награда од $162,000. А тоа е значителен износ на moolah, Polk е веројатно да стане малку британија да се такви победи во текот на својата кариера како самопрогласени "Најдобри No-Limit Hold' em Играч во Светот.' Оваа победа беше поинаква.Како Polk delved подлабоко во овој натпревар, тој донесе одлука да стримувате во акција на Грч.Тоа беше инспириран избор.Тој е сега евиденција носителот на повеќето пари нема додека стриминг во живо на Грч.Пред Polk победа, рекордот беше организирана од страна на поранешниот Европската Покер Турнеја (EPT) Шампион, Руперт Старец, кој ја освои $124,000 врвот награда во Победничкиот Покер Мрежата (WPN) недела Големи, кога стриминг во живо на Грч, каде што тој игра како дел од Глобалната Покер Линк Поток тим.Претходната најголем резултат беше $74,000 од Бертран 'ElkY' Grospellier.Само изберете неколку доби за да се види Polk е историска победа замок казино промо код постојните корисници.
Polk акции на струја со Рајан Такса.Пар започна Upswing Покер, сајт кој нуди широк спектар на бенефиции како што се покер стратегија лекции, блог постови, и Грч поток. 6,887 луѓе веќе одлучи да инвестира $4.99 замок казино без депозит промо код.

Потокот, во моментов има историја на 95,953 ставови.Можете да проверите Upswing Покер токму тука.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre замок казино се регистрирате промо код.