Iphone 6 plus price in slot nigeria

казино бар столици за продажба

Друг Puerto Rican казино е принуден да се повлече на чипови исклучување маси и смирување на ѕвона и свирки на нивните еднаш профитабилни слот машини.По 15 години и $22 милиони евра за надградба само две години, InterContinental Сан Хуан Resort & Casino има подлегна на U iphone 6 plus price in slot nigeria. подрачје е осакатување економска криза.
Yahoo Вести објавија во вторникот дека казино имаше завиткани операции како на понеделник, 27 јануари iphone 6 plus price in slot. Популарната казино затворање одбележува 9-ти игри место смрт во порторико во последните пет години.Хотелот "Шератон" Стариот Сан Хуан Hotel & Casino затворени игри во септември во пресрет на се продаваат на Tishman Хотел Corporation филијалата дека, наводно, планираат да се претвори во казино во мало простор.Во јули минатата година беше соопштено дека Хилтон ќе се затвори Condado Плаза Казино по 40 години на операции таму.Порторико е финансиска криза е ескалацијата и владата неодамна беше осуден за наводно за пренасочување на даночните приходи, кои се наменети за да направите резервни копии на одредени обврзници.Увери Гарантирањето Корп и Ambac Уверување Corporation да речеме дека владата ги користи приходите за финансирање на општата обврска обврзници, наместо.Општата обврска обврзници имаат повисок приоритет и се враќаат во прв план казино бар не 2 ltd. S.Секретар за финансии Јаков Лу неодамна повика на конгресот во Вашингтон D. за да помине законодавство до Март да се реши потенцијално катастрофални економски прашања, пред да стане доцна.Како територија, Puerto Rico паѓа во посебен "црна дупка" на регулаторни услови кои го прават тоа невозможно за владата едноставно датотека стечај и да се реорганизира долг како Детроит не.Во прилог да се борат заедно со остатокот на економијата, казина во порторико се уште се соочуваат со предизвикот од spate на нелегални слот машини и владата планира за да се овозможи видео лотарија терминали (слот машини) надвор од висока класа хотел места кои традиционално се домовите за игри на среќа.Министерство за Финансии може да нето колку што е $400 милиони евра годишно од овој потег, но може понатаму да ги осакатува на туристичката индустрија.Тоа не се блиски бидејќи на осакатување економија.Туризмот е подобро од било кога.Тоа беше затворена поради Сан Хуан политичари се овозможи секој colmado и pincho стојат инсталирате нелегални машини за коцкање.Подземната економија продолжува да го убие порторико.Ви благодариме за локална перспектива Боб.Светот Казино Вести и, сигурен сум дека, нашата другите читатели го цениме вашиот придонес. казино бар столици за продажба.