листа на слотови на mgm спрингфилд

texas holdem poker hands ranked

Велика БРИТАНИЈА спортски букмејкер Ladbrokes може да биде предмет на истрага од страна на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија (UKGC) по пријавени протекувањето на информациите за корисниците надвор една од нејзините гранки во Глазгов.Доверливи информации за обложување зависници вклучувајќи имиња, адреси и фотографии беа откриени во dustbin торба на улица надвор од bookmakers продавница со passer-страна.Податоци обновени вклучени лични податоци на клиентите кои се регистрираа за UKGC е мулти-оператор самоисклучување шема (Мојсеј), кој овозможува проблем коцкари и ранливи лица доброволно да се исфрлат од себе од сите простории нудат коцкање во нивните соодветни области.Според условите на шемата, bookmakers носат информации во врска со поединци кои знак да им помогне на продавница на вработените за да се идентификуваат клиенти забрането од обложувања листа на слотови на mgm спрингфилд. Ladbrokes не се потврдија како информации заврши надвор од bookmakers, сепак портпарол изјави за Guardian весник дека: "Ние сме преземање на оваа крајно сериозно и [се] преземање на целосна истрага." Во пресрет на прекршување, Ladbrokes се подразбира да имаат напишано на сите свои продавници се потсетат нив од потребата да се ослободи од чувствителни информации на вистински начин како што е објаснето во тековното законодавство за заштита на податоците.Тим Милер, велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија Извршен Директор рече: "Клиенти доверба дека нивните лични податоци ќе се собираат внимателно и потоа заштитени соодветно", "Ние очекуваме коцкање оператори да се придржуваат до сите закони за заштита на податоците или други прописи, која се спроведува од страна на Комесарот за Информации Канцеларија (МЦК) texas holdem poker hands order. "Во една инстанца каде личните податоци е прекршено, ние би очекувале оператори да се направи она што може за да ги ублажат штета." Ladbrokes потврдија дека целосна внатрешна истрага за прекршок е во тек. texas holdem poker hands probability.