казино евра без депозит бонус кодот

е craps подобро од blackjack

Казино во предградието на Филаделфија управувана од страна на Цезар Забава Корп може да се соочи затворање од Пенсилванија игри регулатори по своите соседни подигнат трки песна беше затворен од страна на државните органи казино евра без депозит бонус кодот.

Harrah ' s Philadelphia, која се наоѓа во Chester, Pa., околу 20 километри јужно од центарот на градот Филаделфија, функционира како една од петте држава-лиценцирани тркачката патека казина.Минатата недела, Пенсилванија се Подигнат Трки Комисија суспендирани активност на Harrah ' s Philadelphia, велејќи дека тоа не успеа да ги решат проблемите со песната површината.Песната е 2014 трки сезона е закажана да започне Март 8 е craps на драсканици збор. Под Пенсилванија закон, тркачката патека казино е потребно за да ја одржи "напишана во живо трки договор со коњаници организација", како услов за игри на лиценци.Пенсилванија Игри Одбор за Контрола портпаролот на Даг Harbach изјави за агенцијата Асошиетед Прес "ќе продолжат да го следат ова прашање одблиску." Цезар Забава Постар Заменик Претседател на Јан Џонс вели во е-маил крајот на неделата "прашањето ќе се реши." Harrah ' s Philadelphia функционира како дел од Цезар Забава е Источна Поделба заедно со компанијата четири Атлантик Сити казина.Во 2013 година, казино собрани $310.87 милиони евра во игри приходи според одбор за контрола, четвртиот најголем вкупен број на Пенсилванија е 12 казина.Според Асошиетед Прес, државата трки регулатори рече Harrah ' s Philadelphia постојано не успеа да ги кажам како тие план за решавање на проблемите со песната.Возачите се жалат за песна е состојба, особено во пресрет на сериозна несреќа во ноември во кој возачот беше исфрлена од својот sulky и прегазени од друг коњ кога тој слета.Го подигнат трки комисија, која е дел од државата министерство за Земјоделство, издадена наредба што рече Harrah ' s 2014 трки распоред ќе биде суспендирана додека песната е во согласност со неговото барање за информации.Претходно овој месец, државата игри регулатори казни Harrah ' s Philadelphia $90,000 за две различни повреди.Најголемата казна, $70,000, беше израмнат по казино беше обвинет за кредитна издавање повреди.Истрага најде казино повредени прописи и интерни контроли во врска со кредитна помеѓу јули 2010 година и јануари 2013 година е craps лесно да се научат. Harrah ' s Philadelphia беше казни $20,000 за давање на малолетнички женски коцкар да влезат во казино, облог на слот машини и конзумираат алкохолни пијалаци во април 2013. е craps подобро од blackjack.