може да се каже вашата рака во покер

браунинг мт глечерот врвови казино

MGM Установи неодамна беше омилена мета на критичарите, бидејќи на компанијата "2020 План" во која беа вклучени повеќе од 1.000 отпуштања, како и нејзината некогаш-ескалацијата одморалиште такси.Но во време на криза, казино оператор има направено навика на помагање на оние кои имаат потреба.Со COVID-19 пандемија, оние на кои им треба вклучуваат MGM своите вработени.Десетици илјади казино работници во Лас Вегас се furloughed, како Невада останува на заклучување.Денес, MGM објави дека е pledging $1 милиони евра за MGM Места Итни Олеснување Фонд.Фондот им обезбедува на работниците и нивните потесни семејства "со краткотрајно олеснување во донесувањето на плаќања или да ги исполни обврските за време на неочекувани тешкотии и итни состојби." Како ние се соочи со вонредни настани и невиден глобална пандемија криза, ние знаеме дека ова е исклучително тешка и неизвесна време за многу од нашите вработени, нивните семејства, пријатели и соседи и ние сме посветени да им помогне на оние на кои им треба", рече MGM В.д ДИРЕКТОР Бил Hornbuckle.Тој додава, "Ние го направиле голем број на работи кои треба да им помогне на нашите колеги, вклучувајќи значително проширување на подобност за покривање на MGM Вработен Итни Грант Фондот." На $1 милиони coronavirus залог е достапна за сите вработени се погодени од оваа болест.Со приближно околу 77 000 вработени, MGM Места е Невада е најголемиот работодавец може да се каже вашата рака во покер.

MGM Места има казина во голем број држави каде што не-суштинските бизниси биле принудени или побарано да привремено да ја затворите.Тие вклучуваат: Невада, Мериленд, Масачусетс, Мисисипи, Охајо, Мичиген, Њу Џерси и Њујорк. MGM има донирано во секоја локација на локална храна банки и pantries, примање на она што инаку би биле поставени на buffets и служел во казино ресторани.Во сите, MGM вели својата храна донации ќе резултира во 400,000 оброци се служи на оние во потреба во локалните заедници.Во Лас Вегас, MGM има дадено 301,000 фунти на храна, еквивалент на 251,000 оброци, на Три Квадратни Храна Банка.Минатиот ноември, MGM објави компанијата-широк програма наречена Фокусирани на Она што е Важно.Иницијативата дојде со цел на донира пет милиони оброци од 2025 можете да го извршите ddr4 во ddr3 слот. Мериленд: MGM Националните Харбор придонесе 55,00 фунти на храна да заедница nonprofits во Монтгомери и Принцот Џорџ окрузи.Масачусетс: MGM Спрингфилд даде 12,000 фунти на Храна Банка на Западен Масачусетс, Отворете Провизии Услугите во Заедницата, и Пријатели на Бездомници.Мисисипи: Beau Rivage и Злато Штрајк колективно донирани 35,000 фунти на храна за добротворни организации во нивните соодветни области.Охајо: MGM Northfield Парк испратени повеќе од 3.000 фунти на храна Поголема Кливленд Храна Банка.Мичиген: MGM Grand Детроит донирани од 15.000 фунти на производи и млечни да се Заборави Жетвата, храна дистрибутивен канал.Казино, исто така, даде 3,000 парови на стерилни ракавици на Градот Детроит.Њу Џерси: На Borgata даде 35,000 фунти на храна за Момци и Девојки Клуб на Атлантик Сити и Заедницата Храна Банка на њу џерси можете да го извршите ddr3 во ddr4 слот. New York: Империја Град во Yonkers испратени 25,000 фунти на храна да Каритас на Пристаништето Chester. браунинг мт глечерот врвови казино.