казино во шри ланка colombo

win genie слот демо

Долгата Плажа Полициска станица (LBPD) спроведоа рација вторникот рано наутро на воспоставување осомничени за оперативни нелегална подземни коцкање ден.На 3 декември околу 4:30 часот по локално време, LBPD е Заменик Истраги Детали, со помош од СВАТ, издаден налог за претрес на деловни наоѓа во 6400 блок на Лонг Бич Булевар.На storefront во пресекот на Лонг Бич Бул.и Neece Авенија се претставувал како Nisey е Пестовност Продавница.Но, во задниот дел на институцијата, полицијата тврдат дека нелегално коцкање ден беше се управува.Нападот доведе до апсења во рамките на 11 лица, со 42-годишниот Џими Trinh резервирани на обвиненија за прифаќање на нелегални wagers казино во шри ланка colombo.
36-годишниот Edmond Сим беше единствената личност повредени во нападот кога тој побегна на нога, но бил нападнат од страна на полицијата куче.Тој беше резервира за намерни штета на К-9 со сериозни повреди, и отпор на апсењето.На девет други кои биле уапсени биле однесени во полициската на извонредни потерници.Полицијата падна надвор да наводното подземни коцкање продавница од околните жители, кои се пожали за она што се чинеше да биде прекумерна активност на зграда во чудни часа.Јас сум благодарен што на нашите детективи зеде решителна акција во напукнување долу на овие активности и заштита на квалитетот на живот на семејствата кои живеат во оваа голема uptown соседството," Лонг Бич на член на Советот Рекс Richardson рече.Во непосредна близина на сомневање за коцкање ден е Чудо Молитва Храмот Мисија, која Пасторот Dorothy Дејвис рекламира како "молитва соба" што ја нуди "чуда, знаци и чуда." И покрај Richardson тврди дека областа е "голема uptown соседството," речиси на сите домови и бизниси имаат нивните врати и прозорци обезбедени со железни решетки.На местото на нападот е во рамките на одење на Compton, град познат по своите криминал.Долгата Плажа Бул.и Neece Ave локација, исто така, е само еден километар од Кристал Казино, правни картичка соба.Калифорнија не имате било какви комерцијални казина – само картичка соби, каде што нема куќа-banked маса игри или слот машини се нудат.Сепак, Златното Државата има десетици племенски казина, кои им понуди на двете места и табели, но тие се претежно во оддалечените региони на Мајчин Американски суверена резервации.Лонг Бич Полицијата се гледа confiscating неколку мултиплеер електронски гејмерски машини.Уредите се слични на оние што се запленети од страна на органите за спроведување на законот и федералните власти во голем број нелегално коцкање dens низ Калифорнија во последниве години.ФБИ вели дека нелегално коцкање операции станаа еден голем проблем, особено во Виетнамски заедници.Виетнамски кои се населиле во Јужна Калифорнија, по падот на Saigon во 1975 година, донесе со нив и на нивната културна љубов на коцкање.На 16 октомври Лонг Бич Полиција упаднаа наводно нелегално коцкање салон во Wrigley соседството по еден човек беше убиен во институцијата.Единаесет луѓе биле уапсени.Осум дена претходно, истата полициска станица, уапсени осум луѓе со попуст продавница по недозволено коцкање уреди беа откриени. казино во пролет ридот tn.