Win genie слот демо

бесплатни спин казино без депозит 2021

Онлајн игри услуги гигант Microgaming го погоди договор со Ladbrokes да им обезбеди на своите Казината и Покер софтвер на дански и шпански пазари.Како еден од најголемите светски музички групи, Ladbrokes нуди играчи пакет на коцкање и обложување спортски услуги.Со дополнителни онлајн операции во Гибралтар, тоа се согласи да го обезбедување од страна на Microgaming на неговото Казино и Покер софтвер.Раководител на Развој на Бизнисот во Microgaming, Енди Clucas, рече: "имавме долга и успешна врска со Ladbrokes и се воодушевени да биде внесување на овие две возбудливи пазари со нив.Откако доделена лиценца, Ladbrokes ќе биде во можност да им понуди на повеќето конкурентни спектар на производи." Ladbrokes шпански соочува сајт, LBApuestas, и неговиот дански операција ќе се случува во живо со Microgaming софтвер во јануари 2012 следново лиценцирање процес во двата пазари.И двете страни се очекува да имаат пристап до широк пакет на премиум казино наслови, обезбедени преку Microgaming Флеш и да ја преземете казино клиенти.Директорот на Корпорации и Стратегиски Развој на Ladbrokes, Адам Greenblatt, рече: "имаме силна врска со Microgaming и нашите играчи имаат секогаш реагираа и за нивните производи; ние сме задоволни да се работи со нив како што целна нови лиценци во Шпанија и Данска, пазари, кои ќе доведат до Ladbrokes веќе." Ladbrokes, исто така, ќе биде преземање на Microgaming е на пазарот водечки Покер софтвер, што значи шпански и дански играчи ќе бидат во можност да се потопи во покер софтвер, игри и турнир планови.iGaming софтвер снабдувач EveryMatrix има најави дека ќе им обезбеди на своите GamMatrix игри за управување и обработка на уплатата платформа да Кула Игри.Според соопштението, на GamMatrix игри за управување со платформа ќе им овозможи на интеграција на Торта Покер и Нето Забава, казино.Кула Игри ќе продолжи искористување на OddsMatrix sportsbook дека тоа во моментов работи.Кула Игри СМО, Овен Walsh, рече: "Ние сме во потрага да се надополни нашите плаќања и задната канцеларија софтвер базиран на зголемување на бројот на активни играчи win genie слот демо. EveryMatrix неодамна беше пофали како Бела Етикета Партнер на Годината и ние веќе знаеше дека тие имале солидна репутација и бизнис начин на размислување од работиме заедно на sportsbook бизнис.Па изборот бил лесен еден." Во EGR 2011 Награди, EveryMatrix, исто така, доби специјална commendation како Бела Етикета Партнер на Годината.Шведската онлајн игри фирма Cherryforetagen – што работи на PlayCherry.com, има издадено своите привремени финансиски резултати за Q3 2011 година со 6% од година на година се зголемува во промет до $17.86 милиони евра.Сепак, Стокхолм-базирана компанија која неодамна назначен за нов COO и работи на други сајтови NorgesAutomaten.com, SverigeAutomaten.com и DanmarksAutomaten.com – исто така изјави дека неговата заработка пред камати и даноци за три месеци, период опадна за повеќе од 5% од година на година да $1.7 милиони евра.И заработувачка пред камати и даноци бележат пад од речиси 11% до $1.33 милиони евра на wiseguys - казино sans pareil.
Eeek!Таму можеби беше еден несреќен загуба во добивка, но операторот изјавија дека бројот на активни играчи, се зголеми од 186% 40,994 клиенти кога во споредба со истиот период во 2010 година бесплатни спин казино чип слободни. Тоа е нешто за да го прослават тогаш?Дополнително, оние кои учествуваат онлајн нумерирани 31,900, кој беше 325.7% од година на година подобрување.Главниот Извршен Директор за Cherryforetagen, Емил Sunvisson, рече: "третата четвртина донесе задоволителен раст во сегмент на онлајн игри во исто време резултатите беа оптоварени со трошоците за лансирање на нови производи." Cherryforetagen изјави дека депозити swelled од 22.9% од година на година да $24.85 милиони додека "делумно припишувајќи го квартал на вкупниот пад во приходите на лансирањето на својата EuroLotto производ", што беше очигледно на скапи и останува во "expansionary фаза со добар раст на клиентите".Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатни спин казино без депозит 2021.