казино во ел рено оклахома

казино дедо сесилија санта анита

Џастин Парк, извршен ДИРЕКТОР на дневни фантазија спорт (DFS) analytics услуги RotoQL, зборува исклучиво со Коцкање Insider за регулирани НАС спортски обложувања индустрија и како DFS платформи имаат зачекори во нови пазар.Вашето претходно искуство вклучува работи како извршен ДИРЕКТОР за Vidaao во сосема поинаков пазарот.Каков вид на знаење дали ви се носат во индустријата за игри од видео продукција услуги?Причина јас влегов во игри простор беше прилично случаен избор.Еден од моите најдобри пријатели од факултет беше на светот е број еден дневен фантазија играч во 2015 и 2016 година, и тоа е начинот на кој сето ова се случило.Тој имаше навистина силна стапало на социјалните медиуми и, исто така знаеше просторот навистина добро.Јас штотуку се продаваат мојот бизнис неколку години претходно, и тоа беше многу јасно дека тоа беше одлична можност да се потпора и на оние атрибути тој.Она што јас го донесе на овој бизнис е општа позадина во градењето на технолошките компании, и јас доаѓам со многу свеж сет на очите.Јас не сум голем љубител на спортот, или фантазија играч или bettor, и јас мислам дека е предност.Еден од моите ко-основачите во суштина е целта на клиентите; тој е многу страствен фантастичен играч и спортски bettor.Од производот перспектива, ние сме гласот на клиентите, но мене лично, јас не сум таа личност.Па тоа беше навистина комбинација на вештини од вас и вашиот најдобар пријател, кој доби бизнис случува?Да точно, и мојот ко-основач, Френк, има силна позадина во игри на среќа.Тој започна деца игри компанија наречена Vantage.com и тие се намалени на околу 30 милиони деца на платформа.Тоа во суштина беше еден виртуелен свет, и тој се продаваат кој бизнис да Nexon во Јапонија.Од таму, тој беше на Zynga, па така тој има прилично силна B2C игри позадина, и тој носи тој експертиза.Кога имаш RotoQL нагоре и трчање, колку натпревар не ти се соочуваат на пазарот?Ние влезе на пазарот на крајот на 2015 година, почетокот на 2016 година, и во тоа време, кога станува збор за DFS analytics, имаше доста голем број на луѓе.Две други главни играчи беа FantasyLabs и Фантазија Cruncher, но потоа имаше и многу други помали сајтови никнуваат тука и таму.Во текот на последните неколку години, доста секој има затвори своите врати, или е купена казино во ел рено оклахома.

FantasyLabs беше купена од страна на Chernin Group, и ние сме останале живи.Како проблематично, беше тоа кога НИ држави почнаа да направи прекин и да се воздржи наредби да FanDuel и DraftKings неколку години?Како не ви работи околу ова?Тоа дефинитивно беше страшна, но сребрена обвивка беше ако ние се чуваат нашите глави надолу и продолжи да се изгради нашиот бизнис, во случај на Њујорк јавниот Обвинител е дозволено за секојдневна фантазија повторно, тогаш ние ќе бидеме во голема позиција.Тоа е во суштина она што се случило.Во тоа време, немаше нови членки, толку ефективно тоа беше замрзнување на пазарот, особено од инвестиции и пристап до капитал гледна точка.Тоа беше случај на; ние би можело да одат за тоа.Дали мислите дека престане и да се воздржи наредби за ограничено вклучување на други компании и нивната желба да влезат на пазарот?Да, апсолутно.Спортско обложување во САД, на многу начини, е роден надвор од напорите што се качил во DFS светот и во тој временски период, имаше голем број на регулаторни неизвесност.Мислам дека имаше многу талентирани и паметни луѓе, кои би биле вовлечени во бизнисот, но потоа да мисли два пати.Ние сме биле, во извесна смисла, нус-производ на среќа одбиени кога станува збор за прописи и законот на одлуки.Дали ви делува како филијалата на сите?Ние не, но тоа е дефинитивно визија за бизнис по патот, бидејќи ние сме натрупаа корисникот база.Имаме три различни производни линии; RotoQL за DFS, SquadQL за сезона-долго фантазија спорт, и BetQL за спортско обложување.Ние сме натрупаа корисникот база на повеќе од 450,000 регистрирани корисници преку НАС.Во Њу Џерси, ние имаме нешто како 12,000 или 13,000 месечно активни корисници, и десетици илјади регистрирани корисници.Одамна не сме го започнале дека (делува како affiliate), но ние сме во многу добра позиција да им помогнам на играчите да sportsbooks, бидејќи тие се навистина висок квалитет на води.Овие се луѓе кои се многу ангажирани спортски фанови кои сакаат да ги користат податоците за да се направи себе поконкурентни казино во ел дорадо " к.с. GI: Она што ја прави RotoQL на standout алатка за играчи?Добро прво, ние сме многу мобилен-прв бизнис.Сите наши мобилни апликации се изградени природно, па искуство е оптимизиран околу мобилни искуство, кое, во овој пазар, е всушност конкурентна предност.Повеќето бизниси не дури и да има мобилен стан, и ако тие не, тоа е обично само еден мобилен веб обвивка.Второ, ние позиција себеси како one-stop-shop.Многу луѓе се игра DFS и, исто така, се обложуваат на спортски, или да се игра сезона-долго и, исто така, се обложуваат на спортот.Се оди до извор за сите нивни информации дефинитивно е големо и за нас.На мобилни апликации себе (RotoQL, SquadQL и BetQL) се многу слични искуства и кога сте во еден и ќе се оди на друг, тоа се чувствува како да сте биле таму и пред тоа.Тоа е уште еден голем плус за нас.Со оглед спортски обложувања станува се регулирани во американски држави, која е иднината на DFS?Кога ќе се погледне во фантазијата, секојдневно фантазија и обложување, луѓето се три типа на комунални услуги.Еден е социјалната интеракција со пријателите на, два е уживањето на гледање на податоци и се аналитички и три е можност да се направи пари.Ако се погледне во DFS, тоа е аналитички-управувано на производот и ќе добиете можност да заработат пари.Ќе се спореди што да сезона-долго фантазијата, каде што тоа е многу социјални.Си играат со вашите пријатели.Тоа е, исто така, аналитички, но тоа не е навистина за правење пари, а спортско обложување е ниту социјална и, во најголем дел, не премногу аналитички, иако ние сме во потрага да се смени тоа.Исто така, постои можност да се прават пари.На мотивации се малку различни.Мислам дека со DFS, сте ќе треба да ја имаат вашата главна група на клиенти кои навистина ќе уживате дека процесот на градење на линија-ups, и ќе останат.Повеќе обичните луѓе, најверојатно, ќе мигрираат во текот на спортско обложување, кога тоа е легална во својата земја.Има тоа е природен се движи во спортско обложување пазар, или има тоа е малку водат?Започнавме со изградба на BetQL производ минатото лето и видовме голем успех со тоа веќе.Имавме блиску до 80,000 активни корисници минатиот месец и месечни регрутирање на приходите ќе биде блиску до шест личности веќе, за само неколку месеци од monetising.Многу од нашите клиенти се моментално на оф-шор sportsbooks, па на пазарот е веќе таму.Ние се случува да се направи се движат онака; укинувањето на PASPA (Професионални и Аматерски Спортски Protection Act) е чисто среќа.Како не ќе поднесе жалба на илјадагодишната пазарот?Кога ќе се погледне на потрошувачот се соочува спортски податоци производи, што сте историски е web-базиран, многу clunky и под страшно кориснички искуства.Па за millenials, кои се користат за одреден дизајн естетски, како и користење на Uber или Instagram, постои одредено ниво очекуваат.За нас, тоа е за мажење модерна, современа корисничко искуство и дизајн во мобилен формат со енергија во податоците.Дали ви се очекуваат оваа демографски за промена многу се оди напред?Не, навистина.Мислам дека голема транзиција е да мобилен-прво за публиката, и тоа не е само случува да се продолжи.Кои се идните цели за RotoQL?Нашата визија е да се изгради од нашите спортски обложувања дестинација, не само со нашите податоци за производот, но, исто така, форум во заедницата и уредувачката содржина.Ние сакаме да биде место каде спортски bettors, без разлика дали сте сосема нови и искусни, се обратите за информации. казино во ел пасо tx.