мистик езеро казино концерт за седење табелата

јаков и ко казино види реплика

Anuj Agarwal и Карл Шо надминување на Светската Серија на Покер Главниот Настан порази со преземање на одредување нараквици во две од завршните настани на летото, овозможувајќи им да купат еден мал хеликоптер, ако тие сакаат да.Појачани професионалци најдете голем предизвик да остане compos mentis по трчање длабоко во Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан, само да се погоди на железница, тешко, без нараквица во вашиот mitts.Емотивна инвестиции, машина за сушење алишта ефект на страдање и радост, и на ставот дека тоа е цела, за уште една година, е како тешко како златни заби.На WSOP службените лица одлука да престане со користење на Главниот Настан како bookend, перници удар, малку, и оваа недела, Anuj Agarwal презеде целосна предност мистик езеро казино концерт за седење табелата. Agarwal заврши 123rd во Главниот Настан, заработка $59,295, и додека Muggle може да се каже, "Што значи 122 луѓе заврши пред вас, како е тоа успех," вие знаете дека е ебам добар рок. "Имав малку на кисел вкус во устата моја од Главната," Agarwal кажано PokerNews по неговата победа мистик езеро казино концерт за седење. "Јас направив мала грешка, но, генерално, се чувствував како да сум играл и за шест дена, а јас сакав да продолжи како јас може да се чувствуваат објективно бев донесување добри одлуки." Калифорнија не 'продолжи,' подрипнувајќи во Случај #86: $10,000 No-Limit Hold ' em 6 Раце Првенство, една од најтешките натпревари на летото, и тој го зеде надолу $630,747 првата награда по тепа 272 играчи.Тоа е големо нешто за да победи на WSOP нараквица, зголемува, како светла во жолта боја лак, кога вашиот пријател, исто така, прави конечна табела, како Gal Yifrach не, завршувајќи трети. "Кога имав шанса да затропа на него со десетици против квинс зедов тоа," рече Agarwal мистик езеро казино концерти вечерва.
"Се разбира, ние сме навиваат за меѓусебно како пријатели, но ако се обидете да се вклучат и дека динамиката во вашата игра, тоа нема да се плеткаме со вашиот ум и се жалам, ние двајцата знаеме дека е коцка, и јас bluffed него два пати, па мило ми е што ние не дозволувајте да влијаат на нас.Како професионален, кога ќе се на маса, ќе треба да се фокусираат на себе." Еден човек, кој знае како се чувствува да се зголеми помеѓу две трње е Kahle Изгореници.Австралиската еднаш стигна до три раце се игра со lovebirds Алекс Foxen и Кристен Bicknell; ситуација која доведе до одредени фракции criticising пар за меки-игра.Барнс заврши трет во кои tussle со Глобалната Покер Индекс (GPI) #1 спарување но успеа да се притисне помеѓу Agarwal и Yifrach, што го прави да главите-up фаза пред неподлегнување на конечниот победник.На $389,832 што Гори собрани за неговата второпласираниот финиш беше неговиот најдобар живо турнир резултат на годината.Изгореници е познат да се натпреваруваат на најголемиот игри во светот, и така е Бен Хит.Победникот на $50,000 No-Limit Hold ' em на почетокот на серијата, заврши шестата и во оваа.Конечна табела резултати Три други играчи кои трчаа рачната сопирачка слободни во ова вклучени Џејмс Romero (10), Лорен Робертс (14) и Шон Deeb (17).Карл Шо победи Настан #89: $5,000 No-Limit Hold 'em Карл Шо е друг играч кој се претвори неговата пост-Главниот Настан блуз во злато по победата Настан #89: $5,000 No-Limit Hold' em.Шо поразен 608 учесници, вклучувајќи конечна табела во која беа вклучени Светот Покер Турнеја (WPT) спарување на Тони Dunst и Phil Hellmuth, и WPT Шампионите Клуб член, Јордан Cristos.Шо стана четвртиот играч од В., за да победи една нараквица во овој летен фестивал, откако Стивен Chidwick, Лука Шварц, и Бен Хит.Како Agarwal, Шо влезе на настан по трчање длабоко во Главниот Настан, завршувајќи 101st за $59,295—најзначаен резултат на неговата кариера пред оваа јаков и ко казино види реплика. "Јас бев малку разочаран да бидам искрен, очигледно е како и секој ќе биде busting дека длабоко во Главната," Шо кажа PokerNews по неговата победа јаков и ко казино види цена. "Тоа ме натера повеќе гладни, да бидам искрен.Повеќе гладни да се излезе тука, победа повеќе турнири.Јас ќе одам да се врати за повеќе нараквици." Шо е главите-up противник, Dunst, освои пол во 2016 година, но ова би требало боли.Тоа е трет катастрофален удар на неговата кариера, по завршувањето на второпласираниот да Ари Engel во 2016 година Ауси Милиони Главниот Настан, и слетување во истото место против Масла Schemion во WPT Турнир на Шампионите претходно во текот на летото.Конечна табела резултати Три други играчи кои имаат потреба од нови пневматици, откако овој се Дејвид Бејкер (10), Anatoly Filatov (11) и Џонатан Малку (13). Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre јаков и ко astronomia рулет цена.