слот машина победник негираше 8.5 милиони долари џекпот

бесплатен покер веб-сајт со пријатели

Новиот сопственик на Рио Лас Вегас вели дека тие гласини во врска со плановите за уривање на off-Лента casino resort да се направи патот за MLB ballpark се лажни.Разговор со Лас Вегас Преглед-Весник, Ерик Birnbaum, кое се движи Рио е нов сопственост лице, познат како Dreamscape Компании, вели озборувања околу иднината на Бразил-тематските имот нема заслуги.Наместо тоа, тој вели Рио е речиси 90-акра многу заедно Фламинго Патот само западно од I-15 е премиерот да се развива во својата нова воплотување, она што може да биде.Ние не сме тоа слепо, па ние очигледно имаме стратегија и идеја како да кој нашите клиенти е и тоа како ние се случува да се постават средства," Birnbaum објасни слот машина победник негираше 8.5 милиони долари џекпот. "Тоа е малку прерано за мене да го открие токму онака како што ние се случува да се направи тоа и што ние се случува да се направи, бидејќи не сакаме да се истури на грав само уште." Тој заклучил: "Доволно е да се каже дека ние веруваме дека оваа предност има неверојатен потенцијал." Eldorado Установи, кој е во процес на стекнување на Цезар Забава за $17.3 милијарди долари, завршени продажба на Рио Лас Вегас да Dreamscape оваа недела за $516.3 милиони евра.Според условите, Цезар/Eldorado ќе продолжат да работат на казино сопственост преку две-годишна leaseback во замена за $45 милиони во годишната кирија.Што обезбедува Birnbaum многу време за да се одлучи што да се направи дојде крајот на 2021 со местото на одржување.Тоа беше октомври 2018 кога rumblings во однос на Рио потенцијално се израмнат да се направи патот за на главната Бејзбол Лига (mlb стадион почна да циркулира.Гласините мелница даде некој вид на размислување за Станица Казина' одлука да пумпа повеќе од $1 милијарди долари во купување и реновирање на Дланки Casino Resort, која е само западниот дел на Рио.Може милијардер Fertitta браќа се знае нешто остатокот од Јужниот дел на Невада не во однос на Рио стана дом на еден Лас Вегас MLB тим во годините што доаѓаат?Не, вели Birnbaum.Во 1998 година, Цезар – тогаш познат како Harrah ' s Забава – купи Рио Сите Suite Hotel & Casino од инвеститорот Marnell Corrao Соработници за $518 милиони во акции, и се претпоставува долгот од $303 милиони денари, за вкупно трансакција на $821 милиони евра бесплатни pokie слотови онлајн не преземете. Eldorado/Цезар' одлука да се исклучи Рио за $516.3 милиони претставува 37 проценти попуст на она што Harrah ' s платени повеќе од две децении.Меѓутоа, индустријата за игри аналитичари имаат потврдено решението бесплатни поп slots казино чипови.
"Ние ги видите трансакција како посебна позитивни за Eldorado/Цезар, како што тоа се обезбедува здрава deleverage, додека нето трансакција повеќе, во нашиот поглед, е многу силна," Дојче банк е Карло Santarelli се вели во забелешка.Набљудувачите, исто така, dished нивните ставови и мислења за она што на Рио може да морфосинтаксата во рамките на нова сопственичка бесплатен покер веб-сајт со пријатели. "Ние би се очекува да се фокусираме на не-игри удобности, а потенцијал станбени компонента, а можеби и партнерства со хотелот и угостителство брендови.Ние не очекуваат целосна солза-надолу, но може да се види значајни капитални расходи," SunTrust Банката Бери Џонс шпекулираа. среќен 7 казино канзас сити.