сонцето палата казино слободен врти

jeux казино avec бонус sans депо

Социјалната гејминг индустријата гласини-мелница помина во overdrive по извештаи се појавија дека Facebook може да стане целосно fledged член на онлајн игри индустрија eGR потврди шпекулациите дека Facebook може да се прави на фрлам со...уште повеќе од тоа вкусно шпекулации.Тоа ќе се добие многу во игри возбудени дека индустријата ќе се добие дури и повеќе пристап до социјалната мрежа база на 500m+ корисници.На можности во оваа област се доста едноставно огромен сонцето палата казино слободен врти.

Facebook е "шпекулира да имаат неодамна ангажира значителен број на персонал за работа лансирање вистински пари се игра во велика БРИТАНИЈА." Еден глас му кажа eGR дека социјалната мрежа може да започне вистински пари се игра "како почетокот на понатамошно квартал на следната година." Според изворите, Facebook започна "прелиминарни разговори" со 20 гејминг индустријата експерти, со цел да се одреди најдобрата стратегија да оди напред.Ова се вклучени оператори, консултанти, социјални игри претприемачи и партнери.Тоа е соопштено дека компанијата претставник сретна со голем број на реномирани оператори и брендови над вечера во Soho минатата ноќ да разговараат најдобар начин напред.Во однос на тоа кој може да биде прв да се има корист, eGR споменува дека Gamesys и 888 се "први во редот" за веројатно почетната понуда од осум лиценци за индивидуални оператори сонцето палата казино без депозит. Gamesys основач Ноел Хајден беше, наводно, еден од оние третирани на вечера во Soho но, кога ќе ги контактираме и Gamesys и 888 за коментар, ниту беше претстојниот од време на напис беше објавен.Бесплатно-се игра покер има присуство на социјалната мрежа за некое време со многу vaunted Zynga Покер стан сега најголемите покер сајт од било кој вид со 35million корисници месечно.Тоа ќе треба да се каже во нешто што се случува во однос на онлајн игри на Facebook и секој кој се регистрираа со Zynga ќе го отклучите рудник.Тоа е останува да се види колку брзо тоа ќе се случи како информација дадена е прилично нејасен и тоа е јасно како да се од каде што дојде.Оттогаш Facebook одлучи да ја прилагодите нејзината рекламирање закони претходно оваа година има широка дрдорење дека сајтот ќе влезе во светот на онлајн коцкање и тоа изгледа како, иако велика БРИТАНИЈА ќе биде првата порта на повик.Дали тоа ќе биде мудар потег за велика БРИТАНИЈА да награда Facebook лиценца да работи коцкање не е јасна и би било разумно за Коцкање Комисија да мислите дека ова текот пред да донесат конечна одлука.Додека нешто конкретни доаѓа од Facebook себе има малку да одам на и возбуда ќе имаат почекајте неколку месеци повеќе.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre jeux казино avec бонус слободен sans депо.