слободен чипови четири цареви казино

diy хардвер казино отворање часа

Списание Forbes име има две Лас Вегас-врз основа казино оператори на својата листа на Светот е 100 Најголеми Живеење Бизнис Умови.Шелдон Adelson, претседател и извршен ДИРЕКТОР на Лас Вегас, Песок, и Стив Wynn, претседател и извршен ДИРЕКТОР на Дин Установи, беа наведени во списанието е специјално издание по повод својот 100-годишнината објавена во вторникот.Двете казино оператори имаше кратки есеи и дефинирање на причините за нивниот успех.Дин, кој работи Дин Лас Вегас и Бис, како и прибегнува во Макао и е изградба на нов имот во Еверет, Масачусетс, пишува за градење на самодовербата кај вработените во неговите својства за списанието слободен чипови четири цареви казино.

"Секој ден, тие (вработени) се одржи на 15 минути пред-shift состаноци на кои се започне вака: Кој може да ни кажете за нешто што се случи вчера со гости?" Дин го напиша diy octagon покер масата планови. "Тогаш кога staffers ја раскажуваат приказната, ние се зајакне.Им благодариме.Надзорникот повици на раскажување повик на ага.Ние тогаш стави приказната на во-куќата на интернет и малтер на ѕидовите.Ние се направи раскажувач херој и да го направите ова стотици пати неделно." Adelson, кој работи На Венецијански и Palazzo во Лас Вегас и неколку особини во Макао, пишува за reimagining diy магнетни mail поклопец на слот за. "Кога бев 16, купив еден куп на вендинг машини," Adelson напиша.

"Во времето, тие беа поставени во внатрешноста фабрики, што значи дека луѓето само купи закуски во текот на 40-часовна работна недела.Па јас се пресели на машини во бензински пумпи, каде кабината возачи беа поставата до 24 часа на ден, седум дена во неделата.Пари дојде тркалање во diy хардвер казино отворање часа. "Години подоцна јас го направив нешто слично со казина," тој рече аце на дијаманти забавно казино коментарите. "Лас Вегас биле успешни во сад, но Кина имаше една милијарда повеќе луѓе во него.Зошто не обнова на Лас Вегас Лента таму?" Други деловни луѓе, некои со Лас Вегас конекции, кој го направи Forbes' листа вклучуваат Ворен Buffett, Elon Мошус, Бил Гејтс, Paul McCartney, Oprah шоуто на Опра винфри, Боно и Мајкл Блумберг.Листата, исто така, вклучува Карл Icahn, поранешен сопственик на Fontainebleau; чести Лас Вегас посетител и авиокомпанијата сопственик Richard Branson; и U аце на лопати казино искуство anaheim ca. Претседателот на Доналд Трамп, кој има off-Лента nongaming хотел.Преглед-Весник е во сопственост на семејството на Лас Вегас, Песок Корп Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson..