шансите на рамна texas holdem

играле покер за цел

Казино оператор Tropicana Забава официјално го промовира својот нов free-to-play TropWorld Казино социјална казино стан.На TropWorld стан, кој беше развиен во врска со Сан Франциско-врз основа на општествената игра издавач Рубин Седум Studios, е на располагање на играчи од целиот свет користење на iOS, Android и Амазон таблети и паметни телефони.Игри во моментов на понуди вклучуваат места, видео покер и бинго игри, сите со вообичаената социјална поврзаност карактеристики.Во другите социјални игри вести, велика БРИТАНИЈА-листата онлајн бинго оператор Чекор Игри најави неговото стекнување на Израелските мобилни и социјални игри компанијата InfiApps Ltd.Чекор е договорено да се направи однапред плаќање на $21.2 m во готово со понатаму да заработи пари-out до $18 милиони во зависност од InfiApps' заработка перформанси во текот на првите две години по купувањето шансите на рамна texas holdem. "Воведување и уредување такси" до $3.8 m исто така, може да стане плаќа.Трансакцијата се очекува да се заклучи "наредната недела" на петок е најава.Чекор вели дека тоа ќе фонд на првична исплата преку комбинација на готовина на рака и г 8m заем од Афион Инвестиции Ltd, "значаен акционер" на Чекор Игри играле покер со цел. InfiApps генерира приходи од $13.7 m во 2014 година, со заработувачка од $3.6 m и добивка пред оданочување од $3.4 m играле покер texas holdem. InfiApps генерирани 59% од своите 2014 бизнис од Северно-Американски клиенти, со Австралија на својот следен најсилен пазар.На компанијата предводник на производот, Слот Bonanza, е симнат 5.2 m пати и има играч база од над 500k корисници.Чекор вели стекнување веднаш ќе се плати, подобрување и meshes и со компанијата стратегија за проширување надвор од нејзините бинго база.Чекор извршен ДИРЕКТОР Eltan Бојд, тврди дека да се биде "многу задоволен" во можност да се "значително да се подобри и прошири нашиот играч нудење на меѓународно ниво, како и да се обезбеди пристап до нови корисници и нови geographies генерирање на значајни оперативни потпора." InfiApps извршен ДИРЕКТОР Ronen Kalmanson изрази слични радост на "приклучи на Чекор Игри семејство." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre играле покер за цел.