казино двојна го оценувате претпоставен на работното место

е zynga покер лажирани reddit

Велика БРИТАНИЈА трки е базен обложување фанови – сите шест од нив – се дише полесно откако во последен момент се справи спаси иконите Tote wagering услуга од пепел куп на историјата.Во вторникот, договорот беше најавен помеѓу здружението на 54 велика БРИТАНИЈА racecourses познат како Britbet, и Alizeti Капиталот, Алекс Мраз-led група која се стекна со 25% од акциите во Tote од својот сопственик, велика БРИТАНИЈА bookies Betfred, во Мај.Договорот ќе видите Tote обложување базен остануваат тела во велика БРИТАНИЈА racecourses за следните седум години, додека racecourses ќе добијат гарантира £50m сума во текот на тој период.На Tote, исто така, ќе продолжи да служи како глобална базен обложување на услуги за меѓународни commingling цели.Договорот бара Alizeti за да на крајот се стекнат со останатите 75% од Tote од Betfred шеф Фред Направено, што се има појавено желни да се ослободи себеси од овие meddlesome песна сопственици и оттогаш тој се здоби со Tote во 2011 година казино двојна го оценувате претпоставен на работното место.
Направено е Tote монопол истече во јули и Britbet шемата е наменета да им овозможи на патеката на операторите да ја поврати контролата над базенот обложување бизнис.План сега е за нови партнери да работат заедно за да се уапсат Tote е децении на опаѓање – нејзиниот удел во велика БРИТАНИЈА е трка обложување промет во моментов стои на околу 3%, а особено со одгледување на Tote е дигитален бизнис.На Britbet бренд ќе се повлече пред тоа дури и зеде облог, иако луѓе зад тој сега ќе биде одговорен за Tote е песна-базирани операции е zynga покер има проблеми денес. Alizeti е Frost (на сликата), кој и самиот е сопственик и на коњи, покрај тоа што е поранешен банкар, издаде изјава велејќи дека неговата група "е посветена да биде дел од помагање на безбедна Британски трки е на финансии за следните генерации преку ревитализира Tote." Мраз нарекува вторник е договор "уште еден многу важен чекор напред во овозможување на ова да се случи" и hailing новиот "обединетите пристап" за да resuscitating на Tote е среќата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е zynga texas holdem лажирани.