голема работа казино академија

колку долго можам да дочекам да датотеката коцкање добивки

Во понеделникот, приватната група CVC Капитал Партнери потврди овој викенд гласини дека тоа беше истражување на пријавени £750m преземање на велика БРИТАНИЈА обложување размена Betfair. CVC откри има одржа "прелиминарните разговори" со Антониј Топката и Ричард Koch, кој контрола 6,5% од Betfair на акциите.Под велика БРИТАНИЈА Преземање Панел прописи, CVC до Мај 13 да се направи формална понуда да се стекнат со Betfair.Под претпоставка дека понудата е доволно примамливо, Betfair потоа ќе се отвори своите финансиски книги за CVC да се изанализира голема работа казино академија. Betfair претседател Џералд Corbett издадени белешка за акционерите ги потсетат дека постои никаква гаранција дека било какви промени беа нерегуларно и "препорачува" да ги преземе никаква акција.Преземање на јавно се тргува Betfair приватни можат да имаат и интересна последици за обложување размена.Под нов извршен ДИРЕКТОР Breon Corcoran, Betfair тргна на стратегија фокусирана на регулирани пазари, но повлекувања од сива пазари, како што се Германија, Грција и Кипар имаат преземено значајни залак од Betfair е приходи.Приватна компанија може да има далеку поголема толеранција за управување со ризик во овие сива пазари.На hubbub беше доволно frenzied за Betfair акции да се затвори понеделникот тргување речиси 12% да 782p големите лесно казино во холивуд флорида. Betfair е главен размена обложување ривал е Betdaq, која беше купена од страна на велика БРИТАНИЈА bookies Ladbrokes претходно оваа година за £30m.Кога Момци се претвори во нивните 2012 извештај картичка во февруари, извршен ДИРЕКТОР Ричард Glynn изјави дека 2013 беше исклучено да се на "ветувачки почеток" со приходи до 7.2% во текот на првите шест недели од новата година.Момци сега има издадено далеку повеќе поразителни за преглед на своите Q1 резултатите, велејќи дека додека приходите беше до 3.2%, оперативниот профит падна £13m (25.8%) за да £37.4 м колку долго може некој да оди во затвор за коцкање. Glynn, исто така, се намалува полно работно година очекувања, велејќи годишен оперативен профит, најверојатно, ќе дојде во околу £188m, во споредба со г 206m минатата година.Предупредување наметнува Ladbrokes' акции надолу 8% во понеделникот, затворање на 199.3 стр колку долго можам да дочекам да датотеката коцкање добивки. Glynn рече квартал беше "помек" отколку што се очекуваше поради £9m пораст на трошоците, наметнување на нови 20% гејминг машина должност плус £6m приходи хит од оваа година Cheltenham фестивал колку долго може да казино забрана за вас. Cheltenham беше особено брутален на Момци' Ирски операции, што видов приходи падне 8.4%.Момци " online sportsbook видов приходите пораст 13.2%, но онлајн казино падна 11.4%, резултирајќи со нето онлајн приходи намалување за 0.7%.Онлајн пад се очекува да постојат во текот на годината како Момци преоѓа во својот нов Playtech-обезбеден онлајн платформа, но Glynn, тврди дека да се "голем број на иницијативи ... веќе се во тек за да се справиме со" некои од Q1 е проблем области.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre индијана џонс: крадците за одбрана против слот примачите.