караоке лејди гага покер лице

слот кан niet meer отвори

По почетокот на процесот на добивање на лиценца во јануари 2012 година, Глобалната Гејминг Вложувања (Развој) Limited има оваа недела претстави детални планови за својот нов Викторија Портата Казино за северниот дел на англискиот град на Лидс.На до 50.000 квадратни ft казино за Западот Јоркшир град на 774,000 е да го окупира горниот кат на само-завршен $201.89 милиони Викторија Портата мало развој кога за тоа се отвора кон крајот на јануари и ќе функција 100-седиште покер соба заедно со 24 игри маси караоке лејди гага покер лице. "Ова е уникатен простор од големи размери за разлика од нешто видел во северниот дел на Англија, и ние сме среќни да се откривањето нашето име, нашата изглед и нашиот прв вработени", рече Андреј Стадо, Главен Извршен Директор за седиште во Лондон Глобалната Гејминг Вложувања (Развој) Ограничен слот kart pami ci википедија. "Иако ова е место во срцето на Лидс, вработат луѓе од градот, нашите клиенти не само ќе биде Лидс-базирани; докази ни покажува дека на местото на случувањето како "супер-казино" го привлекува посетителите од регионот и пошироко, со инвестиција во областа." Со способноста да се одржи некои 1,400 луѓе, центарот на градот Викторија Портата Казино ќе биде трет по големина место од ваков вид во Обединетото Кралство и најголемите за северот на Англија.Глобалната Гејминг Вложувања (Развој) Limited изјави дека претпријатието е исто така нудат 140 слотови и 80 електронски игри терминали, како и на ѕид до ѕид на екранот за гледање спорт, ресторан, функција простор и два барови, вклучувајќи еден продажба на craft пиво, ales и stouts. "Victoria Портата Казино е поставена да се обезбеди вредни поттик за локалната економија со креирање на повеќе од 200 работни места, нешто што Victoria Портата тим е страсна врска", вели Робин Dobson, Мало Развој Директор за сопственост развој на фирмата Hammerson. "Ние сме во потрага напред за да се поздрави казино подоцна оваа година да уживаат во мешани забава понуда која ќе додадете на Лидс' новиот водечки трговијата на мало, јадење и одмор дестинација." Глобалната Гејминг Вложувања (Развој) Limited има згора на тоа, најави дека индустрија ветеран и поранешна Гала Корални Група високи вработен Патрик Noakes е да служи како Место Директор за Викторија Портата Казино, кој е дополнително да се кандидира apprenticeships и дипломиран шема како дел од своите заложби за Лидс Град Лидери Одбор слот областа потешко или verhuurder. "Victoria Портата Казино ќе биде казино за разлика од било кој друг во северниот дел на Англија", рече Noakes слот кан niet meer отвори. "Тоа е забава дестинација во срцето на Лидс и, со капацитет од 1,400, тоа ќе биде еден од најголемите места во градот.Ова е единствена можност да се изгради на најдобрите во класата место која ги опфаќа не само игри но, јадење и забава, голема игра спортски акција како и корпоративниот гостопримство." бесплатни 10 фунти без депозит казино.