казино продавница gonesse точка relais

како да се перат пари во казино

Од 1 јули до 7, Ѕвездата Вегас Resort & Клуб во Poipet, Камбоџа одигра домаќин на Азија Покер Турнеја во Југоисточна Азија настан.Серија на турнирот се одржа за време на турнејата се запре, вклучувајќи го и Главниот Настан.Додека голем број на врвни играчи беа во посета учествува во разни настани, тоа беше Главниот Настан во кој во центарот на вниманието.Педесет играчи плати 1,100 долари за да учествува во АПТ Главниот Настан Првенство со Аик Chuan на Малезија outlasting областа и заработуваат неговата прва Азија Покер Турнеја Главниот Настан Шампионската титула, како и Шампионат Прстен, плус парична награда во вредност од $14,790! 2 Ден, Chaun беше во можност да се земе огромен чип води по доминира на теренот и тој ќе продолжи да доминира, преземање на одредување на конечна табела додека тој беше оставен да се соочи Mitsuru Sano на Јапонија во главите-up игра.Но само пред тоа, со два играчи ќе се намали договор со конечното 3-то место finisher, Лиу Yi за исплати.Секој се согласија да преземат $12,000 во парите и $2,790 ќе одат на победникот казино продавница gonesse точка relais. Sano ќе извади Yi веднаш по договорот беше направен и задржете го чип доведе кога главите-up игра почна, но Chaun евентуално би ја преземе водечката по удвојување со џеб 9s да Sano е П-7, заработуваат Quad 9s со рака.Од тој момент, Chaun ќе доминираат, мелење надолу Sano до последната страна се одржа.Кога последната страна отиде надолу, 10-9-4-8-П е на одборот со двајцата играчи на сите-во казино продавница gare de l'est.
Chaun одржа J-10 клубови додека Sano одржа 8-6 off-одговараат казино продавница gare de libourne. Chaun погоди директно да заработи победа и да се обезбеди својата прва ПРЕПОРАКИ на Југоисточна Азија 2017 Главниот Настан наслов победи.Конечните Резултати: АПТ Југоисточна Азија турнеја стоп се одржа во исто време како и казино лансираше нова покер соба под брендот Покер Кралот Клуб.Ѕвездата Вегас Одморалиште и Клуб е во сопственост и управувани од страна на Donaco International Ltd. како да се перат пари во казино.