е сан мануел казино се отвори веќе

она што е најдобар рулет стан

Што се случува следно?Како не ќе го прослават?Како не ќе спијат?Кој е прв човек за да имаат корист од вашиот новооткриената богатство?Она што не го купи?Дали ви се купи коњ и tins на црна и бела боја и да ја претвори во зебра, или ќе оди целата биче и купи зебра?Дали ќе се кандидира надвор и тргна огнот hydrant, танцување гол на улица?Дали ви се купат на улица?Како косата на лак глајд модели низ четири жици овие работи крстот мојот ум Мануел Ruivo Победи partypoker МИЛИОНИ Онлајн После цела година на маркетинг, partypoker има направено тоа.Том Води и тимот се горди сопственици на најголемиот досега онлајн мулти-табела турнир (MTT) во светот, а победникот беше човек bang во форма.Во текот на летото, Мануел Ruivo освои 535-entrant Средината на Држави Покер Турнеја (MSPT) DeepStack настан на Венецијански за $58,404, а потоа продолжи да се заврши 6/7361 во Светската Серија на Покер (WSOP) Милионер Создателот за $230,120 е сан мануел казино се отвори веќе. Португалија е Мануел Ruivo освои $20 милиони ГДД partypoker Онлајн МИЛИОНИ по согласувајќи врз главите-up чип се справи со Холанѓанецот Пим Де Goede што видов двајцата играчи банка повеќе од $2m apiece.Јас сум слушање на Сергеј Rachmaninoff, обидувајќи се да разберат како се чувствува да разговараат главите-up справи каде што треба да се оцртува до $4,639,939 како месар кои се занимаваат со свинска snout.Кој игра во ушите?Дали тие се стави на Cuba Libre надолу, изгаснат цигара?Тие се свесни за илјадници долари фрлени со casualness на генерал на craps маса, или се тие толку zombified од големината на бројот дека нервен гас како парализа stuns нив? $2,329,944 она што е најдобар вистински онлајн казино.

Мануел "Sheparentao" Ruivo – $2,329,944* 2 она што е најдобар вистински пари покер сајт. Scarmak3r – $1,364,688 4 она што е најдобар рулет стан.
Ruivo врежан до кои главите-up заеднички со Холанѓанецот Пим "ForMatherRussia" Де Goede, друг човек bang во форма по завршувањето 2/833 во £550 Финале на МИЛИОНИ велика БРИТАНИЈА во Мрак до Зори (DTD) за £70,485 во октомври.Откако Словенечкиот Scarmak3r хит на железнички во третата, двајцата одигра една рака пред да влезат во преговори за договор.Тие никогаш не reemerged оставајќи фрустрирани Џои Ingram (кој беше стриминг целата работа во живо на неговиот Грч Канал) за да се каже: "Тие дури и не се случува да се игра оваа надвор!Што е ова срање!" "Тие не се дури и се случува да се игра или насловот по сето тоа!" Не бе.Настанот го создадоа четири милионери, никој повеќе chuffed од Scarmak3r кои се квалификувани за играта преку $5 онлајн сателит.И тука јас го пишувам ова, кога јас би можело да се заработуваат милиони.На $21,835,000 е рекорд, како што е $2,329,944 првата награда, победувајќи го претходниот рекорд на $2,278,097.50 заработи од страна на Тајсон "POTTERPOKER" Знаци во текот на 2010 Светското Првенство во Онлајн Покер (WCOOP) Главниот Настан во PokerStars.Само друга $2m+ резултат снимен пред овој настан исто така беше на Ѕвездите кога Кајл "Прво-Орел" Weir освои $2,000,020.70 по преземање на одредување на 2011 недела Милиони 10-Годишнината spilbergen куфер слот код vergeten. Педро "Maddonaa" Marques – $1,091,750 5 spil покер на интернет med venner.