иднината на коцкање индустрија

покер турнири во mohegan сонцето

Легендарниот рокер БАКНЕЖ се партнерство со развој група за да се изгради $200 милиони casino resort во Biloxi, Мисисипи.Речиси пред една година, Аризона-базирани игри и туристичката фирма RAM меморија Група, се здоби со 10.1-акра сајт на затворена Margaritaville Казино Biloxi.На 68,000 квадратни метри затворен простор во 2014 година во услови на спор меѓу казино оператор и за сопственикот, што доведе до хотел никогаш не се изградени.Сега, RAM меморија, вели дека тоа е доведување во БАКНЕЖ да се претвори празни зграда во rock 'n' roll-тематските казино дестинација. RAM меморија портпаролот Том Мур рече дека проектот е наречена Rock & Brews Казино, именуван по БАКНЕЖ' Rock & Brews ресторан синџир.Тие ќе имаат рок легендата сали и рок легендата ѕидови," Мур објасни.
"Кога луѓето доаѓаат овде, тие се случува да се чувствуваат само поинакво искуство." Планови повик за 300-соба хотел со балкони со поглед Biloxi Залив.Казино простор ќе има повеќе од 1.000 слот машини и неколку десетина маса игри иднината на коцкање индустрија. Biloxi во моментов е дом на 12 казина, кои колективно се нудат 13,761 слот машини и 458 маса игри.Секој од десетина казина работи спортски обложувања.Најголемите игри подот е на IP Casino Resort Spa, кои мерки 117,500 квадратни метри.На Margaritaville Казино беше развиена во дел од познатиот музичар и бизнисмен Џими Buffett.Заедно со земјиште спорот дека блокиран изградба на хотелот – под Мисисипи казино прописи, хотел треба да ја придружува казино во државата – пристап до местото на одржување беше обвинета за својата смрт futuriti казино 100 евра бонус ohne einzahlung. RAM меморија се надева да работат со градот да се изгради поврзување на улица од НАС 90 назад до казино. "Има само еден потенцијал за правење дека дел од Biloxi да се врати во живот", Мур се додаде. "Градоначалникот (Андреј) 'FoFo' Gilich доведе обид да се изгради boardwalks, и ние се надеваме дека тие ќе заврши на boardwalk сите на патот на нашиот имот." RAM меморија вели дека веќе има сајт одобрување од Мисисипи Игри Комисија, а финансирањето е завршена.Мур рече дека плановите на групата да се движи напред со процесот на добивање дозволи и бараат казино лиценца во наредните недели.Заедно со хотелот и казино, одморалиште ќе функција 3,000-седиште концерт простор, и се БАКНУВААТ и други rock 'n' roll сувенири.Мисисипи е Заливот Брег стана атрактивна надлежност за казино оператори.По Ураганот Katrina во 2005 година, државата е дозволено казина да биде повторно изграден на земјиште, толку долго како тие да останат во рамките на 800 метри вода.Националната бруто игри приходи (GGR) во 2019 беше повеќе од $2.2 милијарди долари, на сите времиња високи покер турнири во mgm националните харбор.
GGR генерирани од Заливот Брег казина беше повеќе од $1.31 милијарди долари.И приходи продолжи да се зголемува на јужниот брег.Американскиот Игри Асоцијација вели Заливот Брег е Број 8 комерцијални казино пазар во земјата.Спортско обложување е, исто така, сега се нагоре и трчање низ државата, само дополнително помага Мисисипи казина.Мур откри дека е она што го привлече RAM меморија Група да се инвестира во Biloxi.Тој рече дека неговата партнери, исто така, "падна во љубов со културата." покер турнири во mohegan сонцето.